Pokutnica

Okładka książki Pokutnica Terri Brisbin
Okładka książki Pokutnica
Terri Brisbin Wydawnictwo: Harlequin Cykl: MacLerie (tom 3) Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
MacLerie (tom 3)
Harlequin Romans Historyczny
Possessed by the Highlander
Harlequin
2010-01-01
2010-01-01
Alina Patkowska
klan miłość szantaż uczucia

Szkocja, konflikty między klanami i próby zawarcia pokoju za pomocą aranżowanych małżeństw.
Życie , gdzie wszyscy mieszkają razem, a raczej zyją w gromadzie.
Sekrety, intrygi i romans, ciekawa I fajnie się czyta.

Życie , gdzie wszyscy mieszkają razem, a raczej zyją w gromadzie.
Sekrety, intrygi i romans, ciekawa I fajnie się czyta.

Nie wiem czemu nie ma mojej opinii, tylko same gwiazdki?
Harlequin super! Naprawdę :) Stara, dobra wersja Harlequin Scarlet. Ah, to były czasy.

Historia niesamowita, zaskakująca i świetnie napisana (naprawdę, są romanse, które jeszcze mogą zaskoczyć) , trzymająca w napięciu i wzruszająca. Nie chcę zdradzać fabuły, ale do końca nie wiedziała jak się wszystko zakończy. Tzn. że będą żyli długo i szczęśliwie to tak, ale finał naprawdę ciekawy.

Bardzo polubiłam Marian i podziwiałam ją jako kobietę i matkę.

Romansik przeczytałam w jeden dzień, ale podziwiam, że taką długą historię z sensownym środkiem akcji i dobrym zakończeniem (niepisanym na kolanie) udało się zmieścić w takiej cieniutkiej objętościowo książeczce. Brawo!

Dodam, że uwielbiam romanse, których akcja dzieje się w Szkocji, bohaterowie są Szkotami itp. :) Nie wiem skąd się to wzięło, bo nigdy w Szkocji nie byłam ani się tam nie wybieram a film Braveheart widziałam 1000 lat temu i nie wzbudził we mnie większych emocji ;)

Nie wiem czemu nie ma mojej opinii, tylko same gwiazdki?

Duncan przybywa ze swymi ludźmi na ziemie klanu Robertsonów,by w imieniu swego przyjaciela i pana Connora MacLerie zawrzeć z nimi sojusz.Podczas negocjacji Duncan poznaje młodą kobietę Marian,która mieszka wraz ze swoją pięcioletnią córką Ciarą na obrzeżach ziem Robertsonów,w maleńkiej i skromnej chacie w głębi lasu.Kobieta intryguje Duncana zwanego Rozjemcą,a gdy przywódca klanu Robertsonów Iain aranżuje kompromitującą sytuację,mężczyzna jest zmuszony poślubić Marian,która okazuje się być siostrą Iaina.Zwana przez wszystkich Rozpustnicą Robertson,Marian żyje z piętnem ladacznicy dźwigając na swych barkach tajemnicę sprzed lat,wyklęta przez ojca i klan.Wkrótce prawda wychodzi na jaw,a intrygi Iaina rujnujące przez lata życie i szczęście jego siostry,w końcu zostają zakończone.Teraz Duncan musi podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu:ocalić swe małżeństwo kosztem utraty przychylności Connora i zerwania zawartego sojuszu lub spełnić swą klanową powinność i podtrzymać warunki umowy,ale tym samym stracić Marian,którą Duncan pokochał całym sercem.Wyjście jest tylko jedno...
Od początku trzymający w napięciu i niepewności dramat dwojga ludzi,dla których dobro klanu jest ważniejsze od własnego szczęścia.Wyklęta przez otoczenie i własną rodzinę Marian nie ma szans na godne życie,na kochającego mężczyznę i miłość.Poświęciła się dla wyższego wg niej celu-dobra klanu.Duncan-zatwardziały wojownik,oddany sprawom klanu i posłuszny swemu przyjacielowi i panu Connorowi,również przedkłada obowiązki nad prywatne szczęście.Jednak zarówno Duncan jak i Marian mają swój honor i dumę,ale maja również serce,które budzi się na miłość i otwiera im drzwi ku wspólnej przyszłości.Piękne opisy sytuacji,ciekawie poprowadzony wątek intrygi i powiew romantyzmu,czułości i czające się pożądanie sprawiają,że książka jest ciekawą lektura na dłuższe popołudnie.Polecam gorąco!!!

Są romanse które zapadają w pamięć na długo i chętnie się do nich wraca ale Pokutnica do nich niestety nie należy.
Taki romans na odstresowanie i praktycznie nic więcej.
Akcja dzieje się w średniowieczu, którego jak na ironie trochę tu mało, za to powtarzanie jednego problemu wychodzi autorce wręcz świetnie.
Ogólnie nie jest najgorzej choć wiele się tu nie dzieje, wątek Marian i Duncana jest niemal jedyny, wątki poboczne brak, szkoda.
Wyłowiłam też pewne nieścisłości, o których nie będę opowiadać ze względu na zagrożenie spoilerem.

Taki romans na odstresowanie i praktycznie nic więcej.
Ogólnie nie jest najgorzej choć wiele się tu nie dzieje, wątek...

Książka piękna <3 Wow! Wciągnęła mnie swoją historią. Styl pisania pisarki jest również cudowny! Bohaterowie, fabuła i opisy... WOW WOW WOW! Muszę się przyznać, że uroniłam łzę w chwili, gdy główna bohaterka Marian nareszcie wyznaje swój sekret. Bardzo POLECAM!

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne