Pocałunek nocy

Tłumaczenie: Maria Stępień
Cykl: Mroczny Łowca (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
Kiss of the Night
angielski
v-ega

„Pocałunek nocy” to kolejne spotkanie z cyklem opowiadającym o Nocnych Łowcach pióra Sherrilyn Kenyon. Autorka ta cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko na polskim, ale i na światowym rynku wydawniczym. Jednak nawet jeśli nie czytaliście poprzednich tomów, nie powinniście mieć większych problemów, by odnaleźć się w ich rzeczywistości.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2011

źródło okładki: http://www.mag.com.pl/

Aniutka90 | 2013-05-03
Przeczytana: 03 maja 2013

Po takim długim czasie wspaniale było powrócić do krainy Mrocznych Łowców! Ach... To była świetna książka! Uwielbiam!
Polecam.

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Troszkę grozy, troszkę mistyki, troszkę erotyzmu, troszkę humoru, troszkę wszystkiego. Nie mogę zrobić nic innego jak szczerze polecić. :)

Aleksandra_B | 2012-11-18
Przeczytana: październik 2012

Autor: Sherrilyn Kenyon
Tytuł: "Pocałunek Nocy"
Oryginalny Tytuł: "Kiss of the Night"
Tłumacz: Maria Stępień
Cykl: "Mroczny Łowca"
Wydawnictwo: Mag
Ilość stron: 426

Mroczny Łowca - nieśmiertelny wojownik, który zaprzedał duszę Artemidzie w zamian za zemstę na swoich wrogach. W rewanżu przysięga wiecznie chronić rodzaj ludzki przed Daimonami i wampirami, które żerują na ludziach.
Mroczny Łowca Wulf jest wikińskim wojownikiem, obdarzonym użyteczną, ale niezwykle irytującą mocą - wywoływania amnezji. Każdy, kto go spotyka, pięć minut później już go nie pamięta. Choć to ułatwia jednorazowe numerki, to uniemożliwia stworzenie trwałego związku, a bez prawdziwej miłości Wulf nigdy nie zdoła odzyskać duszy. Pewnego dnia spotyka Cassandrę, jedyną kobietę potrafiącą go zapamiętać. Tyle, że ona jest księżniczką rasy, na którą Wulf przysiągł polować, i w związku z tym jest dla niego zakazanym owocem.

Po książkę sięgnęłam z ciekawości. Wcześniej nie miałam styczności z twórczością pani...

wolfie | 2013-08-26

Kupiłam tę książkę i... nie mogłam zacząć jej czytać. Okładka tak skutecznie mnie zniechęciła, że książka przez dobrych kilka tygodni leżała na półce. Byłam nawet gotowa ją wymienić. Na szczęście mi się nie udało. Jako, że "Pocałunek nocy" to czwarta część cyklu "Mroczni Łowcy", ciężko mi było zrozumieć niektóre wydarzenia, które miały w niej miejsce. Aczkolwiek bardzo polubiłam Wulfa, jego "irytującą" moc i małego demona o imieniu Simi.

Cezar Kolcz | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Fabuła ciekawa, a co najważniejsze inna niż w innych tomach. Książkę czyta się szybko i jednym tchem. Minusem jest początek - strasznie się dłużył dla mnie. Jednak rozwinięcie fabuły było bardzo ciekawe. Polecam i pozdrawiam

Kasik | 2013-02-19

Dla mnie jest to najlepsza książka serii ( przynajmniej na razie ;)
Autorka ma wspaniałą wyobraźnie i świetnie przelewa ją na papier.
Wspaniała historia wielkiej miłości, która sprawiła mi wiele wzruszeń ale dzięki której też że uśmiechałam. Jedyny minus jaki znajduje to okładka ( okładki tej serii to jakaś totalna pomyłka).
Gorąco polecam

joker555 | 2014-02-03
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Ble, ble, ble !
BLE!
Może jestem za młoda na takie książki, a może ta powieść była po prostu bez sensu ?
Książka typu paranormal romanse, opowiadająca o mrocznych łowcach ( bo to takie orginalne ! ) przenosi nas w świat ... no właśnie, czyj był ten świat?
W książce aż roi się od przydługich historii jakiś atlantydów, apollitów, daimonów, mrocznych łowców i nie wiadomo jeszcze czego. Oczywiście ja już po dwóch rozdziałach nie miałam pojęcia kto w tej książce jest kim. Mniej więcej po połowie zaczęłam łapać co się dzieje, a to tylko dzięki temu, że pierwsza część była taka sama ! Czułam się jakbym czytała ponownie "Rozkosze nocy" tylko z innymi bohaterami.
Co do samej fabuły, to była po prostu nudna, bo ile razy można czytać to samo ?
Co do bohaterów, tow ogóle się nimi nie przejmowałam. Miałam gdzieś, czy któryś umrze, czy nie.
No i jeszcze te opisy ... domyślcie się czego. Pomimo tego, że "50 twarzy Greaya" nie czytałam, te dwie książki mi się dziwnie kojarzą.
Zdecydowanie nie...

Zaczytana | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Kolejna wciągająca część. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem kreatywności tej autorki. Czwarta część, te same postaci a jednak historia zupełnie inna. Dobrze, że są jeszcze tacy pisarze, którzy "wyczarowują" potężną serię, która się nie nudzi ;)POLECAM!

Agnesscorpio | 2012-01-08
Przeczytana: 25 grudnia 2011

"Pocałunek nocy" autorstwa Sherrilyn Kenyon to czwarta książka cyklu "Mroczny Łowca". Wcześniejsze powieści to: "Rozkosze nocy", "Objęcia nocy" i "Taniec z diabłem". Wszystkie książki zaliczyć można do gatunku romansu paranormalnego. Łączy je intryga i postaci głównych bohaterów, z tym, że każda opowieść poświęcona jest innemu wojownikowi.

W książce, którą miałam przyjemność przeczytać, dalej jesteśmy świadkami walki Mrocznych Łowców z wampirami i Daimonami i tym razem poznajemy losy Wulfa. To wikiński wojownik, który żyje na ziemi od tysięcy lat. Jest nieśmiertelny, ale nigdy nie umarł. Jest niezwykle silny, lecz ciąży na nim klątwa. Żadna napotkana osoba nie pamięta go już wkrótce po spotkaniu. To sprawia, że mężczyzna jest bardzo samotny i niemal niewidzialny dla otoczenia. Jednakże gdy na jego drodze stanie piękna Cassandra, los Wikinga ulegnie diametralnej zmianie. Dziewczyna, jako jedna z nielicznych, zapamięta spotkanie z nim, jednakże okaże się, że nie mogą być razem,...

Cookie | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Trafiłam na tą książkę na wyprzedaży. Fajna okładka, tytuł. Pomyślałam więc czemu by jej nie kupić? I tak zaczęła się moja historia z Mrocznymi Łowcami.
Zła klątwa ciążąca na głównej bohaterce, sprawia, że ta przestaje cieszyć się życiem. Czeka na dzień 27 urodzin, by zginąć. Lecz coś się wydarzyło. Znów zaczyna się cieszyć życiem. Musi się spieszyć zostało jej mało czasu, a przed nią wiele przygód, nowych odkryć, a to wszystko u jego boku…
Fabuła przypadła mi do gustu. Wiele się działo w wielu miejscach. Z każdą stroną czułam niedosyt. Chciałam wiedzieć co się wydarzy. Były liczne zwroty akcji, jedne dramatyczne, drugie niespodziewane, takie jak odkrycie podziemnego świata. Może dlatego tak szybko przeczytałam tą książkę?
A może dzięki dobrze dobranym bohaterom? Jego nikt nie pamięta, po za nią. Nad nią czyha śmierć. Ciekawie co nie? I w rzeczywistości tak jest. Nie chce za dużo mówić. Sami przeczytajcie.

Więc książka jest warta uwagi ( jak zwykle nie czytałam pierwszych...