Tutaj zostanę

Wydawnictwo: ALFA
Here I stay
literatura piękna
Raisa

Andrea Torgesen, otrzymując w spadku stare, zrujnowane domostwo na obrzeżach małego, prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka, nie mogła nawet przypuszczać, że znajduje się u progu wydarzeń, które diametralnie odmienią jej życie. Kiedy młodszy, ukochany brat dziewczyny w wyniku ciężkiego wypadku samochodowego staje się kaleką i tylko upór oraz zaborcza miłość siostry utrzymują go przy życiu, Andrea postanawia w odziedziczonej posiadłości urządzić zajazd. Następuje seria tajemniczych wydarzeń, które odsłaniają niezwykłe dzieje dawnych mieszkańców domu.
Lekko napisana, wzruszająca i zabarwiona humorem powieść łącząca dreszczyki emocji z subtelnie zarysowanym wątkiem romansowym.

źródło opisu: Wydawnictwo Alfa, Warszawa 1994

źródło okładki: Wydawnictwo Alfa

betulek | 2016-06-30

Początek w stylu rozemocjonowanego i emfatycznego czytadła, ale nie dajcie się zwieść. Po wypadku życie rodziny zostaje odbudowane i tu jest ciekawie - duchy, artefakty, życie po życiu, spirytyści, miłość dobra i miłość zła. Poznajemy ukryte wcześniej cechy bohaterów, którzy stają się coraz bardziej intrygujący. To nie jest książka na wakacje - raczej na zimowy, nastrojowy wieczór, trzeba (i warto) dać sobie czas na refleksję. Polecam szczególnie osobom, które zmagają się z żałobą

Magdalena | 2016-03-31
alis | 2015-04-20