Pogromca niewidzialnych drapieżników: Ludwik Pasteur

Okładka książki Pogromca niewidzialnych drapieżników: Ludwik Pasteur František Gel
Okładka książki Pogromca niewidzialnych drapieżników: Ludwik Pasteur
František Gel Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" Seria: Z medalionem biografia, autobiografia, pamiętnik
Z medalionem
Přemožitel neviditelných dravcu
Wydawnictwo "Śląsk"
1988-01-01
1988-01-01
Andrzej Babuchowski
pasteur biografia historia nauki

Ciekawa i podana w dostępny sposób, nawet humorystyczny. Czasami mam jednak wrażenie, że trochę za bardzo pozytywna. Choć niewątpliwie Pasteur był Wielkim Człowiekiem, to wydaje się być pozbawionym wad, oprócz pracocholizmu. A z historii wiemy, że geniusze często byli trudni dla otoczenia, a nawet apodyktyczni. Chętnie bym przeczytała, kontrowersyjną biografię Pasteura, autorstwa historyka prof.Gerald L. Geison (1943-2001)

Z ogromnym wzruszeniem czytałam tę książkę.
Ile ciężkich poranków, zarwanych nocy, ile razy trzeba było wstawać i iść do pracy mimo ogromnego zmęczenia, ile przykrych uwag, straconych wspólnych chwil z dziećmi, wieczorów spędzonych w laboratorium? I ile dobra spłynęło na ten świat, dzięki temu, że jemu się chciało, że wychodził poza siebie: poza wygodę, lęki, własne ograniczenia.
Wzruszenie, wdzięczność.
Jak dobrze, że jemu się chciało. Że byli i są tacy ludzie na ziemi:)

Z ogromnym wzruszeniem czytałam tę książkę.

XIX wiek nie wydaje się tak odległy pod względem powiedzmy "myśli", ale stan wiedzy i techniki wydaje się prawie średniowieczny. Powszechna wiara w samorodne powstawanie życia (myszy tworzące się z brudu i ziarna),praca przy świecach (przed lampą naftową!),blisko stuprocentowa śmiertelność w szpitalach - na tle tych realiach odkrycia Pasteura są nie tylko przełomowe ale zupełnie niesamowite! Bardzo ciekawa opowieść, której anachroniczny styl dodaje tylko uroku.

Świetna powieść biograficzna.

Świetna powieść biograficzna.

Polecam !!!! pięknie opisane życie L Pasteura

Polecam !!!! pięknie opisane życie L Pasteura

Piękna biografia momentami czyta się jak powieść i nie można doczekać się zakończenia.

• Biografie
  • Posiadam - Historia
  • Absolutnie
  • Facet
  • Biografie
  • Medycyna

František Gel Pogromca niewidzialnych drapieżników: Ludwik Pasteur Zobacz więcej