Alan Alda Autobiografia

Tłumaczenie: Barbara Orłowska
Wydawnictwo: Muza
Never have your dog stuffed : and other things I've learned
83-7319-919-5
MASH, wojna,
pablo

Popularny aktor Alan Alda, znany z wielu filmów, ale przede wszystkim seriali telewizyjnych ( najwięcej sławy przysporzyła mu rola doktora Pierce'a, zwanego Sokolim Okiem w komediowym serialu M.A.S.H, który przez kilkanaście lat nie schodził z ekranów telewizorów) w pełnej uroku autobiografii snuje opowieść o stopniowym przywracaniu rzeczywistości należnego jej miejsca w życiu dojrzewającego chłopca a potem młodzieńca, czego rezultatem była konieczność przewartościowania wszystkiego, co było cudem jego dzieciństwa. Książka ta jest opowieścią pełną humoru, dystansu do własnej osoby i zabawnych obserwacji, których przedmiotem jest teatr i aktorstwo i cała magia, jaka się z nimi wiąże. Jest w tej ksiązce sporo obserwacji, przedniego dowcipu, trochę teatralnej i filmowej kuchni. Nie ma tu zbyt wielu anegdot o sławnych i bogatych, bo sam Alda nie czuje się częścią ich świata. Ciekawość życia, zapał do nauki, miłość do literatury i ogromne poczucie humoru pchają go w zupełnie innym kierunku.

schatten | 2011-02-17
Przeczytana: 2009 rok

Sam Alan Alda jest równie ciekawy jak jego najpopularniejsza kreacja - Sokole Oko z MASHa. Ciekawy życiorys opisany w błyskotliwy sposób.

Magdalena | 2011-11-11
Przeczytana: 2007 rok

Taki świetny aktor,a taka nudna autobiografia!

morleigh | 2016-10-08
vinegar | 2015-08-04