Relacja z wyprawy Vasco da Gamy do Indii

Relação da primeira viagem á India pela Armada chefiada por Vasco da Gama
83-85560-36-X
historyczna
Katruszka

Relacja Alvaro Velho to dokładny opis wyprawy Vasco da Gamy w latach 1497-1499 i podstawowe źródło informacji o odkryciu przez Portugalczyków morskiej drogi do Indii. Wyprawa Vasco da Gamy była - obok odkrycia Ameryki przez Kolumba - jednym z najważniejszych wydarzeń epoki, o konsekwencjach sięgających daleko w przyszłość. Autor wstępu ukazuje europejskie tło wyprawy Vasco da Gamy, zawiłe okoliczności i motywy jej podjęcia, wyobrażenia Portugalczyków o zasięgu chrześcijaństwa w Południowej Azji, przybliża postać tajemniczego Gaspara da India, którego przodkowie prawdopodobnie pochodzili z Polski.

źródło opisu: http://novus-orbis.tgw.com.pl/?p=productsMore&iProduct=14

Paulina Dąbrowska | 2015-10-30