978-83-257-0201-4
Vianney, wiara
religia
Maria

Biograf ks. Vianneya powiada, że największym umartwieniem Błogosławionego było pisanie kazań. W tym celu spędzał bezsennie noce i pisywał nieraz bez przerwy siedem godzin w zakrystii, w pobliżu Pana Jezusa utajonego w Przenajświętszym Sakramencie. Nie myślał nigdy o tym, że ktoś wyda jego nauki. Za życia nigdy nie zgodziłby się na ogłoszenie ich drukiem. Pisał swe kazania między rokiem 1818 i...

Pisał swe kazania między rokiem 1818 i 1827, a więc w pierwszych latach swego kapłaństwa.. We wszystkich jego naukach przebija się ogromna znajomość ludu, znakomity zmysł spostrzegawczy i prawdziwie apostolska śmiałość w karceniu grzechów i błędów.

źródło opisu: Wydawnictwo Sandomierskie Diecezjalne, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

aga | 2016-02-19

Proste nauki proste slowa pozwalaja na doskonalenie sie ..
Kazdy katolik powinien ją przeczytac i wprowadzac w zycie. Niewierzacy przeczytac i wprowadzać w zycie. Abysmy stawali sie lepsi dla siebie nawzajem w pracy w zyciu...lekcje zycia.Bardzo pomocna.

Lukrecja | 2016-02-01
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane