978-83-240-1191-9
religia
Aneta

Czy pewniejszą drogą do nieba jest życie zakonne, czy małżeńskie? Jak rozpoznać, do czego jesteśmy powołani? Czy dla duchownego dom znaczy to samo, co dla osoby świeckiej? Czy zakonnik może mieć własne pieniądze, czy nie? Co robi w czasie wolnym i ile go ma? Czy podczas posiłków w klasztorze nadal czyta się żywoty świętych? Jak wyglądają konflikty i kłótnie w zakonie i jak można sobie z nimi radzić w rodzinie?
Te i wiele innych kwestii pojawia się w rozmowach kapucyna o. Piotra Jordana Śliwińskiego oraz Dominiki i Łukasza Kozłowskich - katolicko-protestanckiego małżeństwa. Opowiadają sobie nawzajem o tym, jak wygląda ich życie i czy rzeczywiście jedno powołanie tak bardzo różni się od drugiego. Nie unikają też rozmowy o wydarzeniach trudnych, które mogą się pojawiać zarówno w rodzinie jak i w zakonie - odejściach, nałogach i walce z nimi oraz o zmaganiu się z wątpliwościami.
Klasztory jawią nam się na ogół jako miejsca tajemnicze, a życie zakonne kryje wiele zagadek nawet dla osób, które są blisko Kościoła. Z kolei zakonnikowi, mimo że pamięta swój dom rodzinny, obce są pewne aspekty współczesnego świeckiego życia. Sceny z życia wspólnego. W małżeństwie i w rodzinie pozwalają zajrzeć głębiej w te dwa światy i znaleźć inspirację dla własnego życia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: ZNAK