Gaudium in litteris czyli radość z odczytywania napisów. Przechadzki po Warszawie

Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
82-212-0612-3
Warszawa, varsaviana, przewodnik
Reminiscencja

"Książka opowiada dzieje naszej stolicy poprzez odczytanie łacińskich napisów i zrozumienie zawartych w nich treści., jest więc dedykowana tym wszystkim, którzy podczas spaceru lub wycieczki do Warszawy zwrócą uwagę na zabytkowe obiekty opatrzone tymi inskrypcjami. Zwiedzającym Warszawę obiekty te staną się wówczas bliższe i na dłużej zostaną w pamięci, a mieszkańcom stolicy okażą się jeszcze bardziej znajome. "

źródło opisu: Słowo od Autorek

źródło okładki: http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&id=25583