Głodne emocje. Jak schudnąć mądrze, skutecznie i na zawsze

Wydawnictwo: Helion
psychologia, odchudzanie
poradniki
Marta

Psychologia odchudzania * 5 kroków do sukcesu w odchudzaniu * Głodne emocje * Przyczyny powstawania nadwagi * ABC żywienia * Programy żywieniowe 1800, 1400 oraz 1200 KCAL * Proste sposoby na relaks i aktywność fizyczną Nie taka waga straszna, jeśli ją oswoisz Kiedy rozmowy kobiet zaczynają krążyć wokół zrzucania kilogramów, wyboru diet, odpowiednich treningów i...

Psychologia odchudzania

* 5 kroków do sukcesu w odchudzaniu
* Głodne emocje
* Przyczyny powstawania nadwagi
* ABC żywienia
* Programy żywieniowe 1800, 1400 oraz 1200 KCAL
* Proste sposoby na relaks i aktywność fizyczną

Nie taka waga straszna, jeśli ją oswoisz

Kiedy rozmowy kobiet zaczynają krążyć wokół zrzucania kilogramów, wyboru diet, odpowiednich treningów i sposobów na piękną sylwetkę, postronny słuchacz z całą pewnością mógłby uznać nas za "istoty odchudzające się". Ile razy Ty sama wdrażałaś nowy program pozbycia się zbędnego balastu? Jak często tworzysz nowy jadłospis, który ma ułatwić Ci uzyskanie wymarzonych kształtów? Czy pamiętasz jeszcze, że "jojo" pierwotnie oznaczało śmieszną zabawkę, a nie efekt spędzający Ci sen z powiek?

Cały ten proces ulegnie zmianie, jeśli przestaniesz wciąż tuczyć swoje emocje! Tak, tak — odchudzanie zaczyna się w Twojej głowie. Zwykle szperasz w nocy w lodówce lub zjadasz ogromną porcję lodów zamiast obiadu nie dlatego, że jesteś głodna. W taki właśnie sposób zajadasz różne smutki, stres, niskie poczucie własnej wartości czy złość. Bardzo często uczucia te spowodowane są Twoim wyglądem. Czy to nie absurd? Jak przerwać to błędne koło?

To, czego potrzebujesz, nazywa się programem coachingu zdrowia "PsychoDietetyka". Wszelkie diety-cud i środki wspomagające odchudzają jedynie Twój portfel. Coaching zakłada, że posiadasz wewnętrzny potencjał, pozwalający na skuteczne rozwiązanie problemów z wagą. Osiągnięcie trwałych efektów jest możliwe wyłącznie poprzez zmianę nawyków i rozwój osobowości. A skoro podjęłaś wyzwanie, zaczynamy wspólne chudnięcie!

1. Zdefiniuj swój cel.
2. Wybierz optymalną metodę.
3. Bądź konsekwentna.
4. Nie pozwól, aby efekt jojo zniszczył Twój wysiłek.
5. Dbaj o siebie i ciesz się wolnością.

źródło opisu: http://www.empik.com/glodne-emocje-sasin-anna,prod57386745,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/glodne-emocje-sasin-anna,prod57386745,ksiazka-p

Terpentulla | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Książka porusza najbardziej bazowe aspekty psychodietetyki. Mamy tu takie tematy:
-zajadanie emocji, ich rozpoznawanie i praca nad nimi,
-budowanie motywacji, pewności siebie i asertywności,
-zapoznanie z technikami TPB i RTZ, m.in. typowe błędy poznawcze, odróżnianie myśli od emocji, przekuwanie negatywnych komunikatów na konstruktywne, planowanie małych kroków itp.
-podstawowa edukacja dietetyczna.

Dla osób zajmujących się na co dzień psychodietetyką nie będzie to nic nowego, ale może być fajną pozycją w biblioteczce do pracy z osobami, które są na pograniczu kompulsywnego objadania się, jeśli mamy z nimi rzadko styczność. Wówczas robi za świetną "przypominajkę", jakie kroki należy podjąć podczas pomocy i terapii takiej osoby.

Dla osób nie związanych w ogóle z tematem może być to książka odkrywcza, bo porusza tematy z różnych dziedzin psychologii o których normalnie trzeba by dowiadywać się oddzielnie. I nie wpaść na to, że trzeba je połączyć, że mają wspólne ogniwo.

Paulina Kwiatkowska | 2012-12-15

,,To czego potrzebujesz, nazywa się programem coachingu zdrowia ,,PsychoDietetyka". Wszelkie diety cud - środki wspomagające odchudzają jedynie Twój portfel. Coaching zakłada, że posiadasz wewnętrzny potencjał pozwalający na skuteczne rozwiązanie problemów z wagą. Osiągnięcie trwałych efektów jest możliwe wyłącznie poprzez zmianę nawyków i rozwój osobowości. A skoro podjęłaś to wyzwanie, zaczynamy wspólne chudnięcie !" Tekst z okładki

Anna Sasin - coach, trenerka, psycholog zdrowia, psychoterapeutka. Prowadzi coaching oraz szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, asertywności, komunikacji interpersonalnej oraz negocjacji. Wyzwala w ludziach wiele ciepłych emocji. Poza pracą zajmuje się działalnością społeczną oraz naukową. Zorganizowała i przeprowadziła ogólnopolską akcję edukacyjną ,,Odchudzanie w dobrym nastroju". Jako autorka ,,PsychoDietetyka" odchudziła prawie połowę Polski ! Zapraszam na stronę http://www.annasasin.pl

Zapewne każda z nas spotkała się kiedyś z problemem...

nwlod | 2016-07-05
Katarzyna | 2015-12-29