Dom bez detergentów

7 (9 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-258-0424-4
poradniki
Alfalfa

Czyszczenie kafelków, pranie dywanów, mycie okien, odświeżanie mebli ze skóry… Czy wiesz, że te i 200 innych domowych prac można z sukcesem wykonać bez środków chemicznych? Bardzo często wystarczy woda, ocet, sól, olej, spirytus lub… piwo. Sprzątanie zgodne z naturą to: ∙ realny wkład w ochronę środowiska ∙ ochrona zdrowia – nie wdychamy chemicznych oparów, unikamy alergii ∙ oszczędność czasu, wody i pieniędzy. Ekologicznie znaczy ekonomicznie. I kreatywnie – przekonajmy się, jak bez wydatków i chemii farbować kwiaty, przywracać świeżość firankom i bibelotom lub utrzymać w czystości legowisko kota.

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/dom-bez-detergentow_p90087362.html#longDescr

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/dom-bez-detergentow_p90087362.html#longDescr

Retra | 2014-01-11

Bardzo dobry poradnik. Zakupiłam go ze względu na chęć oszczędzania na detergentach a także z powodu obecności małych dzieci w domu i konieczności ograniczenia oparów wydobywających się z różnych środków czystości (jeśli używa się kilku naraz), czyli przeważnie w trakcie sprzątania. Wiele porad jest znanych,tzw "porad Babuni" oraz ostatnio widocznych w internecie i programach telewizyjnych o prowadzeniu domu, jednakże - jak to zwykle bywa - zapominanych przez nas w życiu codziennym. Jestem wielką fanką sody oczyszczonej i też druga pozycja poradnikowa, którą zakupiłam dotyczy owego specyfiku.
W omawianym poradniku na uwagę zasługują m.in. porady dot. wykorzystania fusów z kawy, herbaty, zwykłej soli kuchennej, mąki ziemniaczanej, kredy, sody oczyszczonej, gliceryny, octu i wielu innych produktów znajdujących się w naszych domach.
Polecam

Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Mala ksiazeczka, dla prawie perfekcyjnej pani domu :) Sporo roznego rodzaju rad, jak domowymi spodobami czyscic dom, ubrania i pielegnowac ogrod. Moim zdaniem jednak rad jest dosc malo, i zbyt ogolnikowo opisane, nie ma na przyklad przepisu jak czyscic lodowke i brakuje wielu ktorych spodziewalam sie tam znalezc. Jestem srednio zadowolona...

EB4 | 2015-02-05
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Jak w opisie książki - niezastąpiony poradnik, który każdy powinien mieć w domu. Wykorzystuje tylko znane, tradycyjne i ekologiczne sposoby walki z plamami, osadami, kamieniem i brudem. Jasny, przejrzysty, dobrze podzielony na rozdziały i przede wszystkim krótkie i zwięzłe praktyczne rady. Polecam!

| 2016-12-06
Przeczytana: 04 grudnia 2016