Archangel's Consort

Cykl: Łowca Gildii (tom 3)
Wydawnictwo: Gollancz
Archangel's Consort
fantasy, wampiry, romans
angielski
Evie13

Nalini Singh steps back into the shadows of her heartbreakingly original world where angels rule, vampires serve, and the innocent can pay the greatest price of all ... Vampire hunter Elena Deveraux and her lover, the lethally beautiful archangel Raphael, have returned home to New York only to face an uncompromising new evil ... A vampire has attacked a girls¿ school - the assault one of...

A vampire has attacked a girls¿ school - the assault one of sheer, vicious madness - and it is only the first act. Rampant bloodlust takes vampire after vampire, threatening to make the streets run with blood. Then Raphael himself begins to show signs of an uncontrolled rage, as inexplicable storms darken the city skyline and the earth itself shudders.

The omens are suddenly terrifyingly clear.

An ancient and malevolent immortal is rising. The violent winds whisper her name: Caliane. She has returned to reclaim her son, Raphael. Only one thing stands in her way: Elena, the consort who must be destroyed ...

źródło opisu: https://www.orionbooks.co.uk

źródło okładki: https://www.orionbooks.co.uk

Beata | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Dalsze losy Eleny i Rafaela. Powieść nieco straciła na tempie akcji, ale nadal jest to bardzo dobry romans, urozmaicony trochę pojawieniem się teściowej Eleny - bardzo, ale to bardzo wiekowej archanielicy...

Urmurmina | 2014-03-26

Kolejna niesamowita i wciągająca część dalszej historii Rafaela i Eleny! Caliane - matka Rafaela, Śpiący Nieśmiertelny, który się wybudza - jest tutaj największym zagrożeniem dla zakochanych.
Według mnie jak na razie jest to część, w której jest najmniej akcji - w porównaniu do pierwszej i drugiej, gdzie napięcie podczas czytania prawie cały czas się mnie trzymało. Nie zmienia to faktu, że ciągle Nalini Singh nie daje mi się oderwać od czytania i nie zanudza, a to jest dla mnie najważniejsze! No i kocham Rafaela, jego władzę, charakter i jako osobę obiecującą (z potwierdzeniem) największe rozkosze świata!

WampirkaJustynka | 2012-06-05
Przeczytana: 22 maja 2014

Trzecia część przygód potężnego Archanioła Rafaela i nowego anioła jakim stała się Łowczyni Gildii, Elena. Przyznaję, że ta część jest lepsza od drugiej. Podoba mi się to, że autorka pokazuje tu Elenę nie tylko jako wojowniczkę, ale także skrzywdzone dziecko, które tkwi w niej głęboko. Jedynie co może razić to ta słodzycz. W tej części bowiem Rafael pokazuje swoją inną stronę dzięki swojej Łowczyni. Szkoda, że wydawnia tej serii zostało przzerwane. Może kiedyś jakieś wydawnictwo zechce dokączyć tę serię. Polecam !!!

książek: 2010
bookish | 2015-05-29
Przeczytana: 28 maja 2015

o tak, Elena jest małżonką Rafaela. jest coraz silniejsza i wytrwale stoi u boku swojego archanioła jednak na swojej drodze mają kolejną przeszkodę. budzi się jeden z najstarszych archaniołów, matka Rafaela. nie wiadomo co to przebudzenie spowoduję. śmierć milionów czy może powrót wielu? a gdzie w tym wszystkim nasza para?

Satis | 2014-02-25
Przeczytana: 23 lutego 2014

Wspaniała książka. Tak samo dobra jak jej poprzedniczki.
Opowiada ciąg dalszy opowieści o Archaniele Raphaelu i jego prawdziwej miłości Elenie, łowczyni/aniele..
Tym razem, gdy Elena zapytała kim jest dla niego odpowiedział: "Małżonką".. Taka odpowiedź bardziej mi się podoba niż to gdy odpowiedział jej że ma nazywać go "Panem"... ♥
W tej części jest trochę więcej informacji o jednym z aniołów wspaniałej siódemki, chroniącej Raphaela - Aodhan. Ma on oczy barwy pokruszonego szkła i skrzydła o blasku diamentu. Nic więcej nie można powiedzieć niż jedno słowo "Wspaniały". Nienawidzi on jednak gdy go ktoś dotyka.. Chciałabym się dowiedzieć dlaczego.. Jednak coś czuję że powoli podziela los Illiuma. Chyba lubi spędzać czas z Eleną.
O moim kochanym drugim aniele z siódemki - Illiumie też jest trochę mowa.. Przepiękny dzwoneczek, motylek.. Uwielbiam jego przezwiska. ♥
Tym razem przeciwnikiem Archanioła i jego małżonki okazuję się jego matka - Caliane.. Śpiący nieśmiertelny.. Śpiący przez...

Dzika_Róża | 2014-10-24
Przeczytana: 06 lutego 2014

to jest tom 3 po polsku by to bylo malżonka archaniola - Łowca Gildii-niestety nie wydane po polsku dlaczego nie wiem dwie pierwsze księgi zostały wydane reszta nie a ardzo przykro z tego powodu :(( po tym jak odzyskala siły będąc w tzw azylu wraca do domu na Manhatan . nad ranemwampir atakuje szkołe do której chodzą jej dwie przyrodnie siostry (ze strony ojca z druga zoną pośmierci jej matki która sie powiesila po tym jak jej dwie córki starsze od Eleny zabil wampir szalony)

breakheart | 2012-02-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-booki

Książka świetna! Lubię takie czytać. Cały czas dzieję się jakaś akcja więc nie nudzisz się. Szybka w czytaniu i miła.;)
Polecam!;p

Anetka | 2014-12-28

Trzecia część przygód Eleny i Raphaela. Tym razem ich losy nie są już tak romantyczne i pełne wrażeń jak w poprzednich książkach. Teraz na horyzoncie pojawia się teściowa Eleny (wszelkie żarty na ten temat mają swoje pokrycie !) jak i reszta Wszechwiedzącej Kadry Archaniołów, które wciąż nie tylko nie ufają partnerce Raphaela to jeszcze jej nie lubią i nie zapominają jej o tym przypomnieć .
Manhattan popada w szaleństwo. Na ulicach szerzy się samowolka wszelkich bytów, dochodzi do serii tajemniczych zniknięć i niewyjaśnionych zbrodni. Gildia Łowców nie radzi sobie sama z sytuacją, więc do akcji włącza się Wieża z Eleną i Raphaelem na czele.
Wszystkie anomalie zarówno w świecie ludzi jak i tych nieśmiertelnych wydają się być kreowane przez jedną istotę o ogromnej władzy. Jedyną wskazówką do odkrycia jej tożsamości jest zapach – czarne orchidee. Dodatkowe każde działanie tajemniczego gościa zdaje się być wycelowane w Raphaela i jego Małżonkę.

Ta część serii, pomimo, że nie jest...

Magda | 2012-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Kolejna świetna część. Bardzo polecam.

Spowity w jedwabnych cieniach najgłębszej nocy, Nowy Jork był taki sam… i jednocześnie
zmieniony ponad wszelkie porównanie. Kiedyś Elena obserwowała jak anioły zlatują z wypełnionej
światłem kolumny Wieży, siedząc naprzeciw odległego okna swojego ukochanego mieszkania.
Teraz, była jednym z tych aniołów wysoko na balkonie bez poręczy, bez niczego co mogłoby
zapobiec śmiertelnemu upadkowi.
Poza tym, oczywiście, że teraz już nie spadnie.
Jej skrzydła były silniejsze. Ona była silniejsza.
Rozkładając je, wzięła głęboki oddech znajomego powietrza. Fuzja zapachów – przypraw i
dymu, człowieka i wampira, ziemski i wyrafinowany – uderzyła w nią z dziką gorączką
nadchodzącej burzy. Jej pierś, ściśnięta przez tak długi okres czasu, rozluźniła się, i rozciągnęła
skrzydła do ich ostatecznej szerokości. Nadszedł czas zbadać to znajome miejsce, które stało się
obce, ten dom który nagle stał się nowy.
Nurkując z balkonu, leciała na manhattańskich prądach powietrza ucałowanych chłodnym
śladem...