Kult Piłsudskiego i jego znaczenie dla państwa polskiego 1926-1939

Der Piłsudski-Kult und seine Bedeutung für den polnischen Staat 1926-1939
978-83-7543-070-7
historia
Radykalnaja

Profesjonalnie przygotowana przez niemiecką badaczkę praca poświęcona została formom organizacyjnym i roli kultu Piłsudskiego w II Rzeczypospolitej. Przedstawia najistotniejsze jego aspekty i upowszechnienie, znaczenie dla społeczeństwa polskiego i polonii za granicą, prezentuje wreszcie najważniejsze funkcje kultu z punktu widzenia potrzeb i interesów obozu rządzącego. Praca stanowi też ważny przyczynek do badań nad znaczeniem kultu marszałka dla polskiej świadomości narodowej i historycznej w latach późniejszych, aż do czasów współczesnych.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/kult-pilsudskiego/

Paweł | 2013-01-29