Jak uciekłem z Majdanka

literatura faktu
asnna

Książka jest wstrząsającym dokumentem okresu okupacji. Wśród Żydów, którzy trafili do obozu śmierci w Majdanku, znalazł się również Jerzy Pfeffer wraz z rodziną. Po śmierci ojca, żony i ośmioletniego syna udaje mu się - dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności - uciec z obozu. Pamiętnik - pisany podczas ukrywania się - urywa się w czerwcu 1944 roku, kiedy autor zapowiada dokonanie rozliczeń z ludźmi, którzy winni byli jego tragedii.

źródło opisu: Czwarta strona okładki.

Zofia Majchrzak | 2012-05-14

Książka w formie pamiętnika, dokończona w formie reportażu przez dziennikarkę. To bardzo osobiste zapisy przeżyć polskiego Żyda. Trafia on do obozu koncentracyjnego w Majdanku, skąd udaje mu się uciec.

Krystyna | 2012-11-19
MaRs1988 | 2012-11-09