Będę pisarzem

poradniki
malwina

źródło okładki: www.zlotemysli.pl

Jacob Scott | 2014-06-04

Jeśli dzięki tej książce będę pisał tak dobrze jak jej autorka to... raczej podziękuję.
Ta pozycja to zupełne nieporozumienie. Lanie wody i zupełnie niepraktyczne porady. Czytam dziesięć stron i uświadamiam sobie, że właściwie nic konkretnego z nich nie wynika.
No i te pseudo-porady, gdy do nich dotarłem, musiałem ponownie spojrzeć na okładkę, by upewnić się, że nadal czytam książkę dla pisarza, a nie dla adepta -para bądź -pseudo psychologii.
Szczerze mówiąc nie dotrwałem nawet do połowy. I cieszę się, bo po przekartkowaniu okazało się, że tylko straciłbym czas.

Osobom, które poszukują konkretnych i fachowych porad pisarskich, gorąco zachęcam do sięgnięcia po "Pamiętnik rzemieślnika" S. Kinga.

FromNorwayWithLove | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Cenna z uwagi na dostrzeżenie, że część trudności w pisaniu ma podłoże inne niż luki warsztatowe. Przyjemne, łatwe do wykonania ćwiczenia literackie. Zabawne wskazówki. Troszeczkę irytuje mnie eksploatowanie podziału psychiki na świadomość i nieświadomość, ale Freud irytuje mnie wszędzie, więc to bardziej osobnicza opinia niż wartościowa krytyka.

Warto przeczytać, ale nie oczekujcie po tej książce cudów.

Literutopia | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

Dosłownie przed chwilą skończyłam czytanie e-booka Będę pisarzem! Lektura zajęła mi około dwóch godzin i mam przemożne wrażenie, że mogłam ten czas lepiej zagospodarować.

Recenzja będzie krótka, gdyż tak naprawdę podczas czytania wyżej wymienionej książki nie posiadłam jakiejś ogromnej wiedzy, ani nie doznałam zachwytu, tudzież innych przyjemnych wrażeń zmysłowo-estetycznych.

Okładka ładna, elegancka, a podpis: Obowiązkowa lektura pisarzy krytyków, redaktorów na całym świecie - zaciekawia i obiecuje moim zdaniem jakąś korzyść z przeczytania. Ja natomiast tej korzyści nie dostrzegłam. Początek niezmiernie mnie znudził. Autorka, która z pewnością jest wspaniałym pisarzem, w tą pozycję nie tchnęła jednak swego autorskiego ducha. Czyta się ciężko, przynajmniej ja mam takie odczucia i wiążę ten fakt przede wszystkim z długimi zdaniami, jakie odnajdujemy w utworze. Według mnie są zbyt długie, aby można było swobodnie,...

Felzmann | 2013-03-21
Na półkach: Przeczytane, Fachowe
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Lanie wody

Czytelnik_Anonimowy | 2011-05-04

Dla uściślenia nowość – z roku 1934. Do tego roku amerykanki Dorothei Brande. Więc najpierw zrobię głęboki oddech – uff. Czytało się jako tako. Szczerze powiedziawszy nie żałuję, tym bardziej, że z całej lektury zapamiętałem, że warto być oryginalnym, pisanie wymaga ciszy i nie powinno się mówić o pisarskich planach, bo to zabiera energię. Ale czytanie o przenośnych maszynach do pisania i przypisy do anglojęzycznych dzieł, nie zachęcają. Książka jest przede wszystkim bardzo podobna do pozostałych, wydanych zza oceanem poradników dla kandydatów na pisarzy. Niemniej pozostałą cześć jest godna polecenia. Największą zaletą w moim odczuciu jest silnie motywacyjny charakter tej lektury.

Kornel Tymcio | 2014-01-11

Według mnie książka, którą spokojnie może przeczytać każdy kto marzy o zostaniu pisarzem. Nie ma tu złotej reguły, gdyż takowa nie istnieje, ale jest parę fajnych podpowiedzi, które się przydają :)

Logon | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Książka tragiczna. Nie wiem czy to wina przekładu, czy autorka ma taki "styl", ale czasami nie wiem co pisze. Czytam zdanie i nic z niego nie wiem, jest tak namieszane. W dodatku, jest to zwykłe lanie wody. Pisanie o niczym.
Książce bliżej chwytowi marketingowemu niż czemukolwiek. Mam wrażenie, że dałem się zmanipulować do czytania jej i tyle.

Oskar | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Nic szczególnego. Sięgając po tą książkę spodziewałem się zdobycia solidnego warsztatu pisarskiego...i jeszcze ten podtytuł "Obowiązkowa lektura pisarzy, krytyków, redaktorów na całym świecie" - śmiech na sali.

Autorka "Będę pisarzem" nie robi nic innego jak tylko tłumaczy nam jak analizować teksty innych, co możemy równie dobrze robić sami bez zakupu tej książki.

Wybór co do jej czytania pozostawiam Wam, ale jeśli oczekiwałeś tego samego co ja przed jej zaczęciem to poważnie się zastanów.

mcgregore | 2013-09-13
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Życiowe, luzackie poradnictwo. Dobrze się czyta. Autorka odwołuje się bardziej do intuicji oraz emocji aniżeli opisuje twardy warsztat pisarski. Jako lekturę uzupełniającą dla adeptów poważniejszego pisania jak najbardziej polecam. Tylko stosujcie to wszystko o czym ona pisze!:) Choćby po to aby najzwyczajniej w świecie sprawdzić przydatność porad Pani Doroty...
Bo przecież o to właśnie w takich książkach chodzi, czyż nie?:)

Marcin Lachowicz | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016