Pałacyk Bertolta Brechta

Wydawnictwo: EMG
poezja
Snoopy

"Kiedyś w Międzyrzeczu (wtedy Meseritz) był teatr. Tam debiutował w 1902 roku Nosferatu Wampir Max Schreck. A że przyjaźnił się z Brechtem, to i wystawiano tam Brechta (a właściwie sam się wystawiał). Kiedyś w deszczowy dzień szedłem z matką obok budynku, gdzie już nie było teatru, tylko zrujnowane kino i zrujnowana kawiarnia. Matka powiedziała: zawsze podobał mi się ten pałacyk. A ja powiedziałem: tu wystawiał Brecht. Deszcz padał dalej."

źródło opisu: http://www.wydawnictwoemg.pl/content/view/260/43/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoemg.pl/content/view/260/43/

Michał Matyszczak | 2013-01-24
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Moim zdaniem to zbiór bełkotów. Byłaby jedna gwiazdka gdyby nie cieszący oko obraz Radosława Szlagi.

Labirynt Human | 2013-01-02
książek: 1986