Wojciech Roeske

Profesor w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Farmacji. Był pierwszym doktorem habilitowanym farmacji w Polsce i wykładowcą historii farmacji, a także kierownikiem Zakładu Hist... Profesor w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Farmacji. Był pierwszym doktorem habilitowanym farmacji w Polsce i wykładowcą historii farmacji, a także kierownikiem Zakładu Historii Farmacji AM w Krakowie. W latach 1965-1986 był dyrektorem Muzeum Farmacji w Krakowie.

Autor 14 książek m.in. Polskie apteki (1991), Zarys fitoterapii - Farmakologia i Receptura Ziół Leczniczych (1955), Bibliografia Polskiej Historiografii Farmaceutycznej (1973), 17 broszur i ponad 300 artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych.

Członek Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Academie Internationale d'Historie de la Pharmacie, Societe d'Histoire de la Pharmacie, Deutsche Gesellschaft für Geschichte der Pharmazie, członek zarządu Internazionale Gesellschaft fur Geschichte der Pharmazie. Jest laureatem Medalu Urdanga, przyznanego mu w 1993 roku przez American Institute of the History of Pharmacy za całokształt osiągnięć w światowej historiografii farmaceutycznej. Jest także laureatem Plakiety Schelenza (1981), przyznanej przez Miedzynarodowe Towarzystwo Historii Farmacji.

Uczestnik wielu międzynarodowych i krajowych kongresów naukowych, wieloletni wykładowca Collegium Medicum UJ, podpułkownik WP.

źródło opisu: Wikipedia

źródło zdjęcia: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Fenomen jednorożca w Polsce
Fenomen jednorożca w Polsce
Wojciech Roeske

6 (1 ocen i 0 opinii)
Fenomen jednorożca w Polsce
Dlaczego o jednorożcu? Jest to pytanie, jakie stawił sobie autor, podejmując się opracowania niniejszej monografii o jednorożcu w Polsce. Jednorożec jest bowiem swoistym fenomenem w dziejach kultury e...
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
Polskie apteki
Polskie apteki
Wojciech Roeske

0 (0 ocen i 0 opinii)
Polskie apteki
Książka przedstawia zagadnienia lekoznawstwa w starożytności, początków aptekarstwa, polskich aptek w średniowieczu i w czasach nowożytnych, polskich aptekarzy.
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
1
8
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd