Will Eisner

Jeden z najwybitniejszych amerykańskich twórców komiksów. Niekwestionowany ojciec powieści graficznych, który wywindował dyskredytowane przez mainstream opowieści rysunkowe do poziomu sztuki. Kiedy s... Jeden z najwybitniejszych amerykańskich twórców komiksów. Niekwestionowany ojciec powieści graficznych, który wywindował dyskredytowane przez mainstream opowieści rysunkowe do poziomu sztuki.

Kiedy stworzył „Umowę z Bogiem” wiedział, że jego dzieło wyjdzie poza ramy klasycznego komiksu, który w latach 70. kojarzył się głównie z historiami sensacyjnymi albo fikcyjnymi spisami osiągnięć superbohaterów. Musiał znaleźć inny termin określający to, co stworzył, by uwypuklić odrębność tej narracji. Wybór padł na termin „powieść graficzna”.

W 1988 powstała nazwana na cześć Willa Eisnera, pioniera komiksu amerykańskiego, prestiżowa nagroda The Will Eisner Comic Industry Awards w skrócie Eisner Awards. W środowisku komiksowym jest ogólnie uznawana za najważniejszą nagrodę w branży i nazywana Oscarem komiksu.

źródło zdjęcia: http://www.nytimes.com

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
9-11: September 11th Volume 2
9-11: September 11th Volume 2
Neil Gaiman, Eduardo Risso, Will Eisner, Stan Lee, Joe Kubert, Geoff Johns, Jill Thompson, Marie Severin

8 (1 ocen i 1 opinii)
9-11: September 11th Volume 2
In this second volume of the September 11th tribute volumes, DC Comics characters come to the fore. Once again, personal accounts bring that tragic day into sharp relief. Story contributors include...
czytelników: 2 | opinie: 1 | ocena: 8 (1 głos)
A Life Force
A Life Force
Will Eisner

6 (2 ocen i 0 opinii)
A Life Force
Autor:
Called "a masterpiece" by R. Crumb, A Life Force chronicles not only the Great Depression but also the rise of Nazism and the spread of socialist politics through the depiction of the protagonist,...
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 6 (2 głosy)
Dropsie Avenue: The Neighborhood
Dropsie Avenue: The Neighborhood
Will Eisner

8,25 (4 ocen i 0 opinii)
Dropsie Avenue: The Neighborhood
Autor:
In "Dropsie Avenue: The Neighborhood," Eisner graphically traces the social trajectory of this mythic avenue over four centuries, creating a sweeping panorama of the city and its waves of new...
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 8,25 (4 głosy)
Invisible People
Invisible People
Will Eisner

7 (1 ocen i 0 opinii)
Invisible People
Autor:
One of four extraordinary graphic novels celebrating the Big Apple, from the master of American comics art. A haunting trio of stories about life’s forgotten shut-ins in the tradition of Kafka, G...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)
Life on Another Planet
Life on Another Planet
Will Eisner

7 (1 ocen i 0 opinii)
Life on Another Planet
Autor:
In this graphic novel, Will Eisner's pen cuts an expansive swath through all aspects of the human condition. Life on Another Planet places American life within a broader perspective, chronicling the...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)
Nowy Jork. Życie w wielkim mieście
Nowy Jork. Życie w wielkim mieście
Will Eisner

8,14 (70 ocen i 4 opinii)
Nowy Jork. Życie w wielkim mieście
Autor:
Seria: Mistrzowie Komiksu
Zawartość komiksu: opowieści Nowy Jork, Budynek, Notatki o ludziach z miasta, Niewidzialni ludzie. Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na prz...
czytelników: 171 | opinie: 4 | ocena: 8,14 (70 głosów)
Spirit Jam
Spirit Jam
Frank Miller, Chris Claremont, Richard Corben, Will Eisner, Archie Goodwin, John Byrne, Bill Sienkiewicz, Howard Cruse

5 (2 ocen i 0 opinii)
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 5 (2 głosy)
Spirit. Najlepsze opowieści
Spirit. Najlepsze opowieści
Will Eisner

6,81 (21 ocen i 3 opinii)
Spirit. Najlepsze opowieści
Autor:
Seria: Mistrzowie Komiksu
Spirit - jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich bohaterów komiksowych. Pierwsze zeszyty z jego przygodami zaczęły się ukazywać w 1940 roku. Początkowo były to historyjki kryminalne, które d...
czytelników: 49 | opinie: 3 | ocena: 6,81 (21 głosów)
Sprawa rodzinna i inne historie
Sprawa rodzinna i inne historie
Will Eisner

7,44 (50 ocen i 3 opinii)
Sprawa rodzinna i inne historie
Autor:
Seria: Mistrzowie Komiksu
„Sprawa rodzinna i inne historie” to zbiór trzech powieści graficznych z późnego okresu twórczości Willa Eisnera, w których potwierdza swą mistrzowską formę artystyczną. „Sprawa rodzinna” to obyczajo...
czytelników: 107 | opinie: 3 | ocena: 7,44 (50 głosów)
The Dreamer
The Dreamer
Will Eisner

7 (2 ocen i 0 opinii)
The Dreamer
Autor:
An extraordinary autobiography story from a legend in American comics. A roman à clef about Eisner's early years in the thriving comics industry prior to World War II-featuring new annotations that...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

15
318
351
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (16)

Czytelnicy (318)

Powiązane treści
Klasyka komiksu: Ósma czara

W 1994 roku Krzysztof Owedyk, znany bardziej jako Prosiak, wydaje „Ósmą czarę”, którą dziś śmiało możemy określić pierwszą polską powieścią graficzną (tzw. graphic novel), choć wówczas mało kto w Polsce w ogóle znał ten termin.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd