Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Will Eisner

Jeden z najwybitniejszych amerykańskich twórców komiksów. Niekwestionowany ojciec powieści graficznych, który wywindował dyskredytowane przez mainstream opowieści rysunkowe do poziomu sztuki. Kiedy s... Jeden z najwybitniejszych amerykańskich twórców komiksów. Niekwestionowany ojciec powieści graficznych, który wywindował dyskredytowane przez mainstream opowieści rysunkowe do poziomu sztuki.

Kiedy stworzył „Umowę z Bogiem” wiedział, że jego dzieło wyjdzie poza ramy klasycznego komiksu, który w latach 70. kojarzył się głównie z historiami sensacyjnymi albo fikcyjnymi spisami osiągnięć superbohaterów. Musiał znaleźć inny termin określający to, co stworzył, by uwypuklić odrębność tej narracji. Wybór padł na termin „powieść graficzna”.

W 1988 powstała nazwana na cześć Willa Eisnera, pioniera komiksu amerykańskiego, prestiżowa nagroda The Will Eisner Comic Industry Awards w skrócie Eisner Awards. W środowisku komiksowym jest ogólnie uznawana za najważniejszą nagrodę w branży i nazywana Oscarem komiksu.

źródło zdjęcia: http://www.nytimes.com

pokaż więcej
Data urodzenia:
6 marca 1917

Data śmierci:
3 stycznia 2005

Płeć:
mężczyzna

Miejsce urodzenia:
Nowy Jork (Brooklyn), USA

Oficjalna strona:
Przejdź do strony www

Tematyka:
komiks, powieść graficzna

Dodany przez:
Snoopy

Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
A Life Force
A Life Force
Will Eisner

6 (1 ocen i 0 opinii)
A Life Force
Autor:
Called "a masterpiece" by R. Crumb, A Life Force chronicles not only the Great Depression but also the rise of Nazism and the spread of socialist politics through the depiction of the protagonist,...
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
Dropsie Avenue: The Neighborhood
Dropsie Avenue: The Neighborhood
Will Eisner

8,67 (3 ocen i 0 opinii)
Dropsie Avenue: The Neighborhood
Autor:
In "Dropsie Avenue: The Neighborhood," Eisner graphically traces the social trajectory of this mythic avenue over four centuries, creating a sweeping panorama of the city and its waves of new...
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 8,67 (3 głosy)
Invisible People
Invisible People
Will Eisner

7 (1 ocen i 0 opinii)
Invisible People
Autor:
One of four extraordinary graphic novels celebrating the Big Apple, from the master of American comics art. A haunting trio of stories about life’s forgotten shut-ins in the tradition of Kafka, G...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)
Life on Another Planet
Life on Another Planet
Will Eisner

7 (1 ocen i 0 opinii)
Life on Another Planet
Autor:
In this graphic novel, Will Eisner's pen cuts an expansive swath through all aspects of the human condition. Life on Another Planet places American life within a broader perspective, chronicling the...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)
Nowy Jork. Życie w wielkim mieście
Nowy Jork. Życie w wielkim mieście
Will Eisner

8,04 (51 ocen i 3 opinii)
Nowy Jork. Życie w wielkim mieście
Autor:
Seria: Mistrzowie Komiksu
Zawartość komiksu: opowieści Nowy Jork, Budynek, Notatki o ludziach z miasta, Niewidzialni ludzie. Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na prz...
czytelników: 130 | opinie: 3 | ocena: 8,04 (51 głosów)
Spirit Jam
Spirit Jam
Frank Miller, Chris Claremont, Richard Corben, Will Eisner, Archie Goodwin, John Byrne, Bill Sienkiewicz, Howard Cruse

5 (2 ocen i 0 opinii)
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 5 (2 głosy)
Spirit. Najlepsze opowieści
Spirit. Najlepsze opowieści
Will Eisner

6,78 (18 ocen i 2 opinii)
Spirit. Najlepsze opowieści
Autor:
Seria: Mistrzowie Komiksu
Spirit - jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich bohaterów komiksowych. Pierwsze zeszyty z jego przygodami zaczęły się ukazywać w 1940 roku. Początkowo były to historyjki kryminalne, które d...
czytelników: 42 | opinie: 2 | ocena: 6,78 (18 głosów)
Sprawa rodzinna i inne historie
Sprawa rodzinna i inne historie
Will Eisner

7,56 (36 ocen i 1 opinii)
Sprawa rodzinna i inne historie
Autor:
Seria: Mistrzowie Komiksu
Sprawa rodzinna i inne historie to zbiór trzech powieści graficznych z późnego okresu twórczości Willa Eisnera, w których potwierdza swą mistrzowską formę artystyczną. Sprawa rodzinna to obyczajowa h...
czytelników: 72 | opinie: 1 | ocena: 7,56 (36 głosów)
The Dreamer
The Dreamer
Will Eisner

7 (2 ocen i 0 opinii)
The Dreamer
Autor:
An extraordinary autobiography story from a legend in American comics. A roman à clef about Eisner's early years in the thriving comics industry prior to World War II-featuring new annotations that...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (2 głosy)
The Last Knight
The Last Knight
Will Eisner

4 (1 ocen i 0 opinii)
The Last Knight
Autor:
In this overview of the most well-known piece of Spanish literature, Eisner turns his pen and brush to capturing one of literary history's most colorful characters, Don Quixote. Eisner adapts Miguel...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 4 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

14
236
277
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (14)

Czytelnicy (237)

Powiązane treści
Klasyka komiksu: Ósma czara

W 1994 roku Krzysztof Owedyk, znany bardziej jako Prosiak, wydaje „Ósmą czarę”, którą dziś śmiało możemy określić pierwszą polską powieścią graficzną (tzw. graphic novel), choć wówczas mało kto w Polsce w ogóle znał ten termin.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd