Aleksandra Nawe

Pianistka, pedagog. Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Lasockiego i kameralistyki prof. Rajmunda Ambroziaka (dyplom z wyróżnieniem – 1990). Uczestniczyła w XVI... Pianistka, pedagog. Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Lasockiego i kameralistyki prof. Rajmunda Ambroziaka (dyplom z wyróżnieniem – 1990). Uczestniczyła w XVII Międzynarodowym Letnim Kursie Mistrzowskim prowadzonym przez prof. Ivana Klansky’ego w Academy of Art w Pradze oraz w Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Jest laureatką II nagrody (I nie przyznano) Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi. Otrzymywała dyplomy dla najlepszego pianisty biorąc udział w krajowych i międzynarodowych konkursach instrumentalnych i wokalnych (Duino, Trnava, Salzburg, Barcelona, Gdańsk, Poznań, Łódź, Krynica Zdrój, Duszniki Zdrój, Nowy Sącz, Warszawa).

Współpracowała z wybitnymi pedagogami podczas mistrzowskich kursów wokalnych i instrumentalnych organizowanych w Łodzi, Szczawnicy, Dusznikach Zdroju, Radziejowicach, Monaco.

Przez kilkanaście lat współpracy z orkiestrą Filharmonii łódzkiej wielokrotnie uczestniczyła w koncertach oraz tournée tego zespołu, m.in. w Niemczech, Francji i Danii.

W swoim dorobku ma artykuły, publikacje naukowe a także udział w wielu projektach interdyscyplinarnych. Dokonała licznych nagrań płytowych liryki wokalnej i instrumentalnej muzyki kameralnej (m.in. Dzieła muzyki waltorniowej; Katedra Kameralistyki w hołdzie Poulencowi; Bronisław Kazimierz Przybylski 60.; Katedra Kompozycji vol. 8; Droga do teatru…; Jerzy Bauer – heterogeniczny; Pastorale; Trumpet Song; Jerzy Bauer. Pieśni; Kaleidoscopium; Songs; Poświatowska i muzyka;) a także dla radia polskiego i łotewskiego, telewizji polskiej i holenderskiej (12 półgodzinnych filmów muzycznych w cyklu Klasyka o północy), oraz filmu polskiego i teatru.

Aleksandra Nawe koncertuje w kraju i za granicą (Łotwa, Litwa, Austria, Czechy, Francja, Finlandia) prezentując muzykę wszystkich epok, od baroku po kompozycje pisane współcześnie. Dokonała licznych prawykonań utworów jej dedykowanych.

W 2003 roku została wyróżniona odznaką Zasłużony Działacz Kultury przyznawaną przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej.

Od 1988 roku jest zatrudniona w macierzystej Uczelni. Dwukrotnie (1997, 2006) otrzymała nagrodę Rektora za działalność dydaktyczną i artystyczną. Od roku 2007 posiada stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki muzycznej. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Kameralistyki.

źródło opisu: http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/en/pedagodzy/spis-pedagogow/profesorowie-nadzwyczajni/81-ad-dr-hab-szt-aleksandra-nawe/

źródło zdjęcia: http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/en/pedagodzy/spis-pedagogow/profesorowie-nadzwyczajni/81-ad-dr-hab-szt-aleksandra-nawe/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Pianistyka łódzka
Pianistyka łódzka
Ewa Kaczmarek, Małgorzata Szubert, Marek Bielacki, Irena Poniatowska, Wojciech Grochowalski, Tadeusz Jan Chmielewski, Krystyna Juszyńska, Anna Wesołowska-Firlej, Piotr Soszyński, Maria Korecka-Soszkowska, Magdalena Krajewska-Sochala, Agnieszka Sanecka, Tadeusz Chmielewski, Beata Cywińska, Bogusław Wódka, Lucjan Cieślak, Violetta Przerembska, Irena Fabiszewska, Aleksandra Nawe, Anita Krochmalska-Podfilipska, Joanna Hajn-Romanowicz, Janusz Janyst

0 (0 ocen i 0 opinii)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
0
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd