Andrzej Schmidt

Polski historyk jazzu, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach. Syn Józefa (prawnika, zm. 1946) i Jadwigi z Czernych (1897-1983), ukończył liceum we Lwowie. Po II wojnie światowej osiadł w Gliw... Polski historyk jazzu, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach. Syn Józefa (prawnika, zm. 1946) i Jadwigi z Czernych (1897-1983), ukończył liceum we Lwowie. Po II wojnie światowej osiadł w Gliwicach. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi. Od 1969 jest wykładowcą historii jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach, był m.in. dziekanem Wydziału Jazzu i Rozrywki. Wybitny polski znawca historii jazzu począwszy od Anglii Elżbietańskiej, aż do współczesnego Jazzu. Uczy we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Zbigniewa Czwojdy oraz Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Grzegorza Motyki.
Publicysta "Jazz Forum", recenzent, działacz Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, autor m.in. Historii Jazzu w trzech tomach (1988-1997) - wznowionej w 2009r. przez wydawnictwo Polihymnia.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Historia Jazzu
Historia Jazzu
Andrzej Schmidt

7 (20 ocen i 1 opinii)
Historia Jazzu
Historia jazzu to jedyna w języku polskim publikacja przedstawiająca szeroko historię jazzu, począwszy od jego powstania aż do roku 2000. Autor – profesor Andrzej Schmidt jest pionierem polskiego jazz...
czytelników: 122 | opinie: 1 | ocena: 7 (20 głosów) | inne wydania: 3

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
29
84
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (29)

zgłoś błąd zgłoś błąd