Jaskinia hałasu

muzyka polska muzyka metalowa underground
muzyka
978-83-6378-500-0
muzyka polska muzyka metalowa underground

Pozycja przeznaczona dla fanów metalu, którzy chcą się dowiedzieć jak kształtowała się podziemna polska scena metalowa od połowy lat '80 ubiegłego wieku do upadku komuny. Książka ta, choć interesująca, posiada jednak kilka mankamentów. Ale po kolei.
Przede wszystkim, nie jest to forma opowieści, a raczej wypowiedzi poszczególnych ludzi na konkretny wiodący temat w danym...

Na półkach: , , , , , , , ,

Mus dla fanów metalu!
Jako uczestnik wydarzeń wspominanych w książce, podczas lektury przeżyłem bardzo sentymentalną i wzruszającą podróż w czasie.
Dziękuję autorom.
poZDRÓWKO wszystkich zainteresowanych tematyką ];->
AVE

"Jaskinia hałasu" to książka bazująca w dużej mierze na nostalgii. Na tęsknocie za dawnymi czasami, gdy jej bohaterowie - współtwórcy “metalowego podziemia” lat 80 byli piękni i młodzi. To wielki plus tej książki, ale jednocześnie jej pięta achillesowa.

[...]

To pierwsza tak rozległa monografia dotycząca rodzimej sceny metalowej. Twórcy podjęli się pionierskiego i...

Po przeczytaniu tej pozycji pozostaje tylko żałować, że nie urodziłem się te kilka lat wcześniej i nie uczestniczyłem w życiu undergroundu od jego zarania.

Kolejny raz nakładem poznańskiego wydawnictwa Kagra ukazała się niezwykle ważna książka. Po tłumaczeniach takich przełomowych, zachodnich opracowań jak „Wybierając Śmierć” Alberta Mudriana, „Władcy Chaosu” Michaela Moynihana i Didrika Soderlinda czy „Szwedzki Death Metal” Daniela Ekerotha, przyszedł wreszcie czas na poważną publikację dotyczącą polskiej ekstremy. Autorzy z...

• Chcę w prezencie
  • Muzyka
  • Biografie
  • Muzyczne
  • Muzyczna

Dodaj cytat z książki Jaskinia hałasu