Noah Strycker

Noah Strycker to trzydziestoletni pisarz, fotograf i ornitolog zamieszkały w pobliżu Eugene w Oregonie. W 2015 roku odwiedził​ 41 krajów na wszystkich siedmiu kontynentach, co pozwoliło mu ustanowić r... Noah Strycker to trzydziestoletni pisarz, fotograf i ornitolog zamieszkały w pobliżu Eugene w Oregonie. W 2015 roku odwiedził​ 41 krajów na wszystkich siedmiu kontynentach, co pozwoliło mu ustanowić rekord świata polegający na zobaczeniu na własne oczy 6042 gatunków ptaków (więcej niż połowę gatunków zamieszkujących Ziemię) w ciągu roku.
Napisał dwie dobrze przyjęte książki: "Rzecz o ptakach" w 2014, o relacjach pomiędzy ptakami i ludźmi, oraz "Among Penguins" w 2011 roku, prxedstawiąjącą lato na Antarktydzie. Noah jest członkiem redakcji czasopisma ornitologicznego "Birding" gdzie regularnie zamieszcza swoje artykuły​. Jest także znanym komentatorem zachowań a nawet naśladowcą głosów ptaków, dającym setki pokazów na obozach, festiwalach, uniwersytetach.
Jako ekspert i przewodnik ornitologicznej ekspedycji na Antarktydę i daleką Arktykę, Noah odwiedził polarne regiony ponad 20 razy. Pracował również na planach projektów w Ekwadorze, na Costa Rica, w Panamie, w australijskim Kimberley, na Wyspach Faraona, Hawajach, w Michigan, na Florydzie i w Maine.

Noah graduated on academic scholarship from Oregon State University in 2008 with a degree in Fisheries and Wildlife, minoring in Fine Arts. He was named the American Birding Association’s “Young Birder of the Year” in 2004.

He is also a competitive tennis player and captained the Oregon State team at #1 singles. In the summer of 2011, Noah hiked the entire 2,665-mile Pacific Crest Trail from Mexico to Canada, averaging about 22 miles per day for four months straight.

źródło opisu: https://noahstrycker.com/about/

źródło zdjęcia: https://noahstrycker.com/wp-content/gallery/misc/noahonbeach.jpg

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Rzecz o ptakach
Rzecz o ptakach
Noah Strycker

7,73 (365 ocen i 73 opinii)
Rzecz o ptakach
Autor:
W dzisiejszych czasach cechy uznawane za tradycyjnie ludzkie, zdają się już takimi nie być. Czy stwierdzenie, że ptaki wykazują również zachowania analogiczne do ludzkich emocji, byłoby zbyt daleko id...
czytelników: 1570 | opinie: 73 | ocena: 7,73 (365 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
437
1074
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (437)

Cytaty tego autora (4)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd