Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11035/trendy-pazdziernika-lubimyczytac-pl

Trendy października lubimyczytać.pl

5 wartościowy tekst

Październik dobiegł końca. To był dobry miesiąc dla czytelników – w telewizji debiutowały seriale na podstawie powieści, w Krakowie odbyły się Targi Książki, wydawnictwa zasypały rynek nowościami, wręczono kilka ważnych nagród literackich. Sprawdźcie, jak te wszystkie wydarzenia odbiły się na zestawieniu najpopularniejszych książek w serwisie.

Przez prawie cały miesiąc trwała walka o pierwsze miejsce – Blanka Lipińska i jej książka 365 dni goniła (i przegoniła) Rzeczy, których nie wyrzuciłem Marcina Wichy, który po odebraniu na początku miesiąca nagrody Nike wskoczył na pozycję lidera. Jak mówi stare porzekadło: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Dzięki sile telewizji ostatecznie na pierwszym miejscu wylądował Jakub Żulczyk z powieścią Ślepnąc od świateł – awansując aż o siedem pozycji. 

Trzecie miejsce stracił Remigiusz Mróz – Kontratyp spadł o trzy pozycje. Również B.A. Paris ze swoją książką Za zamkniętymi drzwiami przesunęła się w dół notowania – z piątego na siódme. Oczami mężczyzny spadło z drugiego miejsca na czwarte, a Tatuażysta z Auschwitz z czwartego na piąte. 

Nowe powieści w zestawieniu to  Lucyfer Jennifer Armentrout, który rozpoczyna cykl „De Vincent”, Ucho igielne Wiesława Myśliwskiego – powieść debiutuje z najwyższą notą w zestawieniu 8,57 oraz Z każdym oddechem Nicholasa Sparksa – niekwestionowanego króla powieści obyczajowej.

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które podstrony książek były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytac.pl. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybiera konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. Niekoniecznie najwyżej ocenianie, niekoniecznie najszerzej reklamowane, niekoniecznie są to nowości – to są najpopularniejsze książki w danym miesiącu zdaniem internautów.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 21  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2479
jatymyoni
04-11-2018 12:30
Marcina Wicha czytałam i oceniam bardzo pozytywnie. Na pewno przeczytam " Ucho igielne" Resztę odpuszczam. Kiedyś zaczęłam czytać "Za zamkniętymi drzwiami" i odpuściłam. Ile można czytać na ten sam temat. W realu i tak nic to nie zmieni, a ma mas tylko szokować.
książek: 65
Jerzy
11-11-2018 15:19
A dlaczego nie ranking książek dodanych na półkę w danym miesiącu?
książek: 258
Anna
11-11-2018 18:26
Z przedstawionych 10 książkowych propozycji posiadam i jestem w trakcie czytania Ucha igielnego. :)
książek: 300
anomalia
12-11-2018 15:00
Zdecydowanie Wiesław Myśliwski i Nicholas Sparks!
Tylko taki rodzaj słowa, emocji, narracji i uczuć do mnie przenmawia, coś we mnie zostawia - na resztę szkoda mi zwyczajnie czasu, miejsca i atłasu...!
książek: 526
FOCZKA
13-11-2018 18:28
Zdecydowanie "Tatuażysta z Auschwitz" to niezwykła historia z wątkiem miłosnym. Wojna to dramatyczny okres, ale zawsze warto jest być człowiekiem w każdych okolicznościach.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
A ja żem jej powiedziała...

Nosowska napisała kilka trafnych felietonów które zabawne i niosły za sobą jakąś myśl - reszta była trochę dla mnie wymuszone

zgłoś błąd zgłoś błąd