Z każdym oddechem

Data 1. wydania:
2018-10-16
Maria Olejniczak-Skarsgard
Albatros
dylemat moralny kobieta literatura amerykańska mężczyzna miłość odmiana losu poszukiwanie szczęścia samotność spotkanie USA walka z chorobą
Every Breath
literatura obyczajowa, romans
Maria Olejniczak-Skarsgard
Inne

Sparks nigdy nie zawodzi i uderza we właściwe struny. Odkładałam książkę ze ściśniętym gardłem, głównie ze względu na historię Tru. Trudno mi było pogodzić się z pobudkami, którymi kierowała się Hope i jakoś nie umiałam jej współczuć. Swoją decyzją zraniła wszystkich a ostatecznie osiągnęła wszystko, czego chciała. Niestety najgorzej wyszedł na tym Tru.

Mówią, że nie ocenia się książki po okładce, ale tym razem przy zakupie zasugerowałam się piękną okładką i to był strzał w dziesiątkę. Sparks w dobrym stylu. Romantycznie, tajemniczo, ale też życiowo. Odnoszę wrażenie, że to prawdziwy mistrz miłosnych historii.

Cudowna powieść. Tak pisać o miłości potrafi tylko Sparks

Kolejka książka o której w większości słyszałam średnie opinie, a mi osobiście powieść się podobała.
Poznajemy historię spotkania i miłosnych zawirowań Tru i Hope.
Poznają się oni przypadkiem, choć każde pochodzi z innego kontynentu. On jest z Zimbabwe a ona z Karoliny Północnej i los tak nimi kieruje, że stają się sąsiadami na kilka dni. To spotkanie i te kilka dni...

NIestety była to najgorsza z powieści Sparksa, które dotychczas przeczytałam. Za bardzo mdła i pierwsza część mocno się dłuży w moim odczuciu, schemat typowego romansu ze słodko-gorzkim zakończeniem i sama historia ze skrzynką jakoś słabo wiarygodna..

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Nie mam jednego ulubionego gatunku literackiego.
Uwielbiam thrillery, ale również wysokie miejsce w hierarchii czytelniczej zajmują romanse. Dodatkowym plusem było to, że lubię Sparksa. A kolejnym - książka jest prezentem od Męża ♡ - i jak Go nie...

Na półkach: , , , , , ,

Dla miłości nie ma rzeczy niemożliwych - tak w jednym zdaniu można określić historię Tru i Hope.
Powieść niezwykle poruszająca, chwytająca za serce, a przede wszystkim nieprzewidywalna.
Większość kobiet chciałaby przeżyć taką miłość jak Hope, a przede wszystkim spotkać tak wrażliwego mężczyznę jak Tru.
Ciesze się, że na te kilka godzin, które spędziłam na czytaniu, mogłam...

"Z każdym oddechem" to moja pierwsza książka Nicholasa Sparksa. Widziałam ekranizacje powieści tego autora, ale jakoś nigdy nie sięgnęłam po żadną jego książkę. Tę pozycję otrzymałam w prezencie już jakiś czas temu i długo zbierałam się do jej przeczytania. Ale jak już zaczęłam czytać to przepadłam. Wzruszająca, chwytająca za serce historia miłosna dwojga ludzi - Tru i...

"Ze wszystkiego, co przeznaczenie niesie każdemu człowiekowi, najważniejsze jest to, co dotyczy miłości." ❤
Pierwsza przeczytana w 2020 roku książka. Już dawno nie czytałam Sparksa... i jak za każdym razem jakaś łezka poleciała... 😥😊
"Wspomnienia są bramą do przeszłości. Im bardziej ceni się wspomnienia, tym szerzej otwiera się brama".

Dotychczas Sparksa kojarzyłam tylko z filami, które powstały na podstawie jego powieści. " Z każdym oddechem" to pierwsza powieść tego autora, którą zdecydowałam się przeczytać. Faktycznie, bardzo dobrze napisana i dzięki temu bez problemu przeczytałam ją podczas weekendu. Historia piękna ale też przejmująca i jak dla mnie bardzo smutna, wręcz okrutna - pomimo w zasadzie...

Dyskusje

1 887