Ślepnąc od świateł

Opinie [1 142]

Dwa razy zaczynałam ją czytać, skończyłam za trzecim razem i żałuje, że nie udało mi się za pierwszym podejściem. Dalsze dni życia Jacka bardzo mnie wciągnęły, kibicowałam mu do samego końca. Do ostatniej strony, ostatniego zdania.

Jestem w połowie książki i męczę już się z nią od tygodnia. Cały czas liczę na jakis rozwój akcji i nic:( Pewnie przeczytam do końca bo nie lubie nie doczytywać ale zmarnowany czas, a na półce tyle innych czeka na przeczytanie.

"Ślepnąc od świateł" to książka przedstawiająca złudne poczucie panowania nad każdą sytuacją.
Akcja toczy się w Warszawie, zazwyczaj nocą. Główny bohater Jacek od kilku lat jest dilerem narkotykowym. Udowadnia nam, że światem rządzą pieniądze, które dają władzę i układy z ludźmi stojącym wyżej w hierarchii. Starając się działać w pojedynkę możemy doprowadzić do...

Mroczna wizja elit Warszawy widzianych oczami dealera kokainy. Niezdolni do funkcjonowania bez wciągnięcia kreski, za nic mają przyjaźń czy miłość w świecie, gdzie liczy się tylko kasa. Książka mogłaby być ciekawsza, gdyby nie wstawki z wizjami głównego bohatera (sny), które niewiele wnoszą. Poza tym całość bo bólu przewidywalna z zakończeniem, które niczym nie zaskakuje....

Dawno nie czytałam książki, która zrobiłaby na mnie takie wrażenie. Ta historia zdecydowanie zostanie ze mną na długo. Jednak wiem, że nie każdemu to przypadnie do gustu, bo książka jest dosyć specyficzna. Bardzo wulgarna, ale dla mnie właśnie taka musiała być żeby być w pełni autentyczna. Według mnie po prostu świetna!

Szału nie było. Tyle najkrócej mogę powiedzieć.

Po tę książkę sięgnęłam z ciekawości. Ogólnie nie jest to mój ulubiony typ książki. Jest ona napisana ciężkim charakterem. Ma w sobie mnóstwo "ciężkich", trudnych opisów. Były momenty, kiedy wciągałam się w historie, byłam ciekawa czy głównemu bohaterowi uda się być ponad wszystkim, czy zdoła utrzymać kontrolę.

Bo właśnie...

Książka jak książka. Ciągnie się jak flaki z olejem. Mogła być o połowę cieńsza. Nie polecam, bardzo słaba.

Muszę się przyznac, że najpierw obejrzałam serial a potem przeczytałam książkę
Oops
Niestety mnie nie zachwyciła, miała potencjał ale w połowie książki nie mogłam się doczekać kiedy ja skończę i się od niej uwolnię
Przemyślenia głównego bohatera na początku nawet ciekawe , później jednak bardzo mnie irytowały
Takze ...ja niepolecam

Dobrze i szybko się czyta. Najchętniej wycięłabym jednak część opisów snów głównego bohatera - po pewnym czasie były trochę męczące. Ogólnie na plus!

Wymęczyła mnie ta książka, skończyłam tylko dlatego że nie lubię zostawiać niedokończonych. Cały czas dawałam jej szansę, ale niestety nie porwała, tylko oblepiła tym smutnym światem. Zostawiając niesmak

Dyskusje

11 313