Ślepnąc od świateł

Opinie [1 260]

Dawno tak nie wymęczyłam książki, a ostatnie 50 czy 70 stron to już była dla mnie katorga. Rok wcześniej oglądałam serial, ale myślę sobie ok i tak nie pamiętam co się działo pod koniec. Teraz wiem dlaczego nie pamiętam, początek i rozwiniecie było jeszcze w miarę, ale potem to już tylko gorzej. Tak naprawdę autor nie miał sensownego pomysłu na zakończenie, a przynajmniej...

Dość ciężka, jednak równie ciężko było się oderwać od czytania. Kolejna dobra pozycja od Pana Żulczyka. Minusem rozwlekłe opisy, ale chyba dlatego że dość trafnie opisywały rzeczywistość. Polecam na jesiennie wieczory, gdy brakuje dreszczyku grozy - można by podciągnąć tę pozycję pod thriller.

Żulczyk za każdym razem boli.

I tu też. Człowiek się wciąga w historię i zapomina, że to nie ma prawa się dobrze skończyć. I zaczyna lubić bohaterów, i dobrze im życzyć, i ma nadzieję, że wszystko się ułoży - ale to powieść Żulczyka. I z każdą stronę boli nas ona coraz bardziej.

106/52/2020

Słysząc pochlebne opinie o serialu (nie oglądałam), sięgnęłam po książkę. Kompletnie nie rozumiem fenomenu tej historii. Zdecydowanie bardziej preferuję literaturę faktu, być może stąd moje odczucia. W każdym razie - bez szału.

Opowieść- jak spowiedź dilera narkotyków o środowisku dilerów i ich klientów (przerażający dla przeciętnego Kowalskiego może być fakt powszechności tego zjawiska). Kilka wątków z życia naszych celebrytów znalazło swoje odzwierciedlenie w powieści. Dla mnie przedstawienie głównego bohatera jako ofiary: systemu, otoczenia, społeczeństwa jest przesadą. To jak opowieść...

Bardzo podobała mi się historia opisana w książce.

Książka nie dla każdego, dla mnie jedna z tych, które na długo pozostają w pamięci. Jeśli ktoś lubi szukać drugiego dna, polecam

Bardzo byłam ciekawa książki, jednak się zawiodłam. Chciałam ją przeczytać zanim przystąpię do oglądania tak zachwalonego serialu i mam nadzieje ze on będzie lepszy. Już od samego początku nie podobał mi się sposób w jaki autor opisuje historie. Krótkie, czasem jednowyrazowe zdania, opisy do których ciężko się odnieść, jakby pisane na siłę, przekombinowane. Głównego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem czy nazwałabym książkę przyjemną, ale na pewno mnie wciągnęła. Życie głównego bohatera, który wciąga się w ciemne i mroczne życie w stolicy. Pokazany świat dilerów, pełen wulgaryzmów i obojętności i życia związanego ze sprzedażą narkotyków.

Dyskusje

12 786