Najnowsza książka Wojciecha Chmielarza – wygraj i zrecenzuj powieść „Prosta sprawa“

LubimyCzytać
13.10.2020

Zostań jedną z dwudziestu osób spośród użytkowników portalu lubimyczytać.pl, które będą miały szansę jako pierwsze zrecenzować powieść Wojciecha Chmielarza „Prosta sprawa”. Książka trafi do księgarń już 14 października.

Najnowsza książka Wojciecha Chmielarza – wygraj i zrecenzuj powieść „Prosta sprawa“

Wojciech Chmielarz Prosta sprawa

Reklama

Powieść „Prosta sprawa” powstawała w odcinkach w trudnym czasie izolacji. „Chciałem, żeby mieli Państwo jeden moment w ciągu dnia, kiedy na kilka minut zapomnicie o tym, co się dzieje za oknem. Mam nadzieję, że to się udało” – opowiadał wtedy autor.

Teraz nowa książka Wojciecha Chmielarza ukazuje się drukiem, w wersji poprawionej i rozszerzonej, nakładem wydawnictwa Marginesy. Ale to wciąż świetna rozrywka – sensacyjna opowieść gangsterska, którą czyta się jednym tchem!

„Prosta sprawa” to historia o facecie, który przyjeżdża w Karkonosze, by spłacić dług. Ale żeby to zrobić, musi najpierw znaleźć Prostego – przyjaciela, któremu jest winny pieniądze. Tymczasem Prosty zniknął; zostało po nim zdemolowane mieszkanie, ale on sam zapadł się pod ziemię. Nie bez powodu – szukają go gangsterzy. Oraz dawny przyjaciel, który przyjechał do Jeleniej Góry.

Kłopot w tym, że wpada w sam środek niebezpiecznej gry. Nie zna jej zasad, ale wkrótce dowiaduje się, że stawka jest bardzo wysoka: Prostego chcą dorwać i jeleniogórscy gangsterzy, i czescy mafiosi. Żeby dotrzeć do Prostego i dowiedzieć się, o co tu chodzi, jego przyjaciel będzie musiał wszystkim stawić czoła, także romskiej mafii. A pomoże mu w tym pewna analityczka z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Prosta sprawa” to opowieść o długu. Długu liczonym w brudnej forsie, długu wdzięczności, długu jakim jest cena, którą trzeba zapłacić, by sprawiedliwości stało się za dość. Ale siłą tej niezwykle wciągającej, sensacyjnej historii, rozgrywającej się w realiach przygranicznej wojny gangów, jest bezimienny bohater, którego Wojciech Chmielarz wyposażył w archetypiczne cechy zawsze zwycięskiego herosa i samotnego mściciela. To postać, której musimy kibicować, niezależnie od metod, jakie stosuje, bo wiemy przecież, że celem jej działania jest ukaranie tych, którzy pastwią się nad słabszymi. To bardzo dobra wiadomość: pokrzywdzeni wreszcie doczekali się obrońcy.  

– Przemysław Poznański, zupelnieinnaopowiesc.com

„Prosta sprawa”, która pierwotnie miała być opowiadaniem publikowanym w mediach społecznościowych, rozrosła się w świetną, dynamiczną powieść. To niezbity dowód na to, że dobremu pisarzowi zawsze sprzyjają okoliczności. Autor ma taką łatwość tworzenia wciągających fabuł, że istnieje możliwość, że przy okazji wpisywania wam dedykacji do książki, może stworzyć wielowątkowy kryminał.

– Agnieszka Kalus, czytambolubie.com 

Wojciech Chmielarz

Reklama

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018) i cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017), postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu” (2014) oraz thrillera psychologicznego „Żmijowisko” (2018), wyróżnionego tytułem bestsellera Lubimyczytać.pl, za który otrzymał także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Po niej ukazały się kolejne thrillery – „Rana” (2019) i „Wyrwa” (2020). Mieszka z rodziną w Warszawie. 

Reklama

Jak zostać recenzentem książki?

Dla użytkowników serwisu lubimyczytać.pl mamy do rozdania 20 egzemplarzy „Prosta sprawa”. 

Wystarczy przesłać link do dowolnej recenzji, którą umieściliście w serwisie lubimyczytać.pl, na adres: promocja@marginesy.com.pl (w tytule maila wpisując: Recenzja Prosta sprawa).

Macie czas do 25 października.

Z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy dwadzieścia osób. Recenzenci zostaną o tym poinformowani do środy 28 października. Książki zostaną wysłane po przesłaniu danych adresowych przez laureatów. Każdy z laureatów będzie mógł wybrać swoją opcję kolorystyczną okładki: pomarańczową lub szarą.

Będziemy wdzięczni za umieszczenie Waszych opinii o książce w serwisie.

Życzymy szczęścia i liczymy na wasze wsparcie!

"Prosta sprawa", Wojciech Chmielarz

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Reklama

komentarze [6]

Sortuj:
682
269
19.10.2020 09:30

Chmielarz należy do grona moich ulubionych polskich autorów.


344
84
16.10.2020 08:24

poszło :)


2284
568
15.10.2020 17:32

Wysłane!


1678
199
13.10.2020 16:31

Poszło! Może wpadnie kolejna Jego książka do kolekcji.


5361
958
13.10.2020 13:53

Poszło.


2783
4
13.10.2020 11:04

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd