Wyrwa

kryminał, sensacja, thriller
Marginesy
2020-05-06
2020-05-06
literatura polska obsesja poszukiwanie prawdy romans rozpacz śmierć thriller thriller psychologiczny trauma wypadek samochodowy zdrada
Inne

Okładka książki Zimno, zimniej, zbrodnia Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Robert Ostaszewski, Anna Rozenberg, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski, Izabela Szolc, Marcin Wroński
Ocena 6,1
Zimno, zimniej... Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Sabat. Antologia. Tom 1 Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Łukasz Orbitowski, Łukasz Radecki, Guy N. Smith, Robert Ziębiński
Ocena 7,1
Sabat. Antolog... Wojciech Chmielarz,...

Oficjalne recenzje i

Prawda, która nie zawsze wyzwala

787 80 10

Uwielbiam sposób w jaki Chmielarz kreuje bohaterów, idealnie kreśli ich psychikę, a do tego swą opowieścią zabiera nas w podróż pełną zwrotów akcji. Nie mogę się doczekać aż przeczytam kolejną powieść tego pisarza

W wyniku wypadku samochodowego ginie żona Maćka. Policja sugeruje, że mogło to być samobójstwo. Zrozpaczony mężczyzna próbuje ustalić co tak naprawdę się wydarzyło. Dlaczego jego żona znajdowała się pod Mrągowem chociaż miała być służbowo pod Krakowem i kim jest tajemniczy mężczyzna, który pojawił się na jej pogrzebie.
"Wyrwa" to kolejna powieść Wojciecha Chmielarza, w której większy nacisk jest położony na warstwę psychologiczno-obyczajową niż na samą zagadkę kryminalną. Po świetnym "Żmijowisku" i bardzo przeciętnej "Ranie" "Wyrwa" plasuje się gdzieś pomiędzy. Ciekawie rozbudowani są tutaj bohaterowie, a autor logicznie przedstawił ich motywacje. Minusem jest brak większego zaskoczenia podczas czytania. Czytelnik bardzo szybko może poukładać sam wszystkie części układanki. Co nie zmienia jednak faktu, że bardzo dobrze czytało mi się tę powieść. Polecam.

"Wyrwa" to kolejna powieść Wojciecha Chmielarza, w...

Bardzo polubiłem ostatnio powieści Wojciecha Chmielarza i nadrabiam co się da :)
Trafiłem na edycję limitowaną Wyrwy, wzbogaconą o dodatkowy rozdział z historią Ułana.
Sama powieść jest naprawdę bardzo wciągająca. Historia Macieja i Wojnara pochłania bez końca. Autor ma dar opowiadania historii w taki sposób, że czytelnik nie może się oderwać od lektury i chce poznać dalsze losy bohaterów.
Akcja rozwija się stopniowo i pomału. Z każdą stroną dowiadujemy się coraz to nowszych faktów o przeszłości bohaterów i jakie konsekwencje wywołują one w teraźniejszości.
Na pewno to nie koniec mojej przygody z książkami Wojciecha Chmielarza :)

Książkę polecił mi znajomy - zaufałam.
Książka względnie ok, ale nie wiem czy warta takiego zachwalania.

Książkę polecił mi znajomy - zaufałam.
Książka względnie ok, ale nie wiem czy warta takiego zachwalania.

Książka przyjemna , jednak nie trafiła do mnie. Przeciągłe opisy oraz niektóre wątki mogły zostać skrócone lub nieporuszane.

Wzięta jako audiobook na dłuższą podróż. Pozostawiła jedynie zaskoczenie, że takimi książkami się teraz zachwyca czytelnik, a potem jeszcze widz.... Oczekuję jednak od książek czego więcej, czegokolwiek..... Na obecnym etapie życia - czas stracony.

Ciekawa, wzruszająca, trzymająca w napięciu i zaskakująca. Podróż przez życie.

Ciekawa, wzruszająca, trzymająca w napięciu i zaskakująca. Podróż przez życie.

Ciekawa historia, która nie przypadła mi do gustu.

Ciekawa historia, która nie przypadła mi do gustu.

Bardzo przyjemnie spędziłam czas z "Wyrwą" chociaż czasami opisy były przydługie i zwyczajne je omijałam. No ale co kto lubi. Chmielarz udowadnia po raz kolejny, że potrafi pisać o zawiłościach ludzkiego umysłu.

Uwielbiam podobnie jak Żmijowisko.
Nic nie jest takie jak się wydaje...

Uwielbiam podobnie jak Żmijowisko.
Nic nie jest takie jak się wydaje...