Przejęcie

Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Czarne Cykl: Jakub Mortka (tom 3) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
2017-05-17
2014-11-12
Czarne
Kolumbia literatura polska niebezpieczeństwo strach szantaż śledztwo śmierć Warszawa zabójstwo
Jakub Mortka (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2017-05-17
Ze Strachem
Inne

Niezła. Chyba polubię książki tego autora. Mam tylko nadzieję, że kolejni komisarze nie będą nazywali się Mortka, Gruda i Kochan ;-) Przeszkadzało mi to trochę w skupieniu się na treści.

W pewnym momencie trochę się pogubiłem, ale chyba udało mi się zrozumieć co się przy końcu stało :-) Polecam, Komisarz Mordka kozak!

Uwielbiam Chmielarza i Storytel:P Świetnie napisana oraz przeczytana książka. Polecam!

Upalne lato. Grupa młodych ludzi zostaje wybrana na wyjazd do kolubmii ,tymczasem w Warszawie komisarz Mortka prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa mężczyzny, którego ciało znaleziono na moście.

Poprzednia część sagi wyznaczyła wysoki poziom, który moim zdaniem nie został osiągnięty przez tę książkę. Fakt, czytało się ją sprawnie, szybko; w wolnych chwilach chciałem towarzyszyć przygodom komisarza Mortki, jednak brakowało mi wyrazistości głównego bohatera.
W przypadku "Przejęcia" nie był on osobowością, idolem, kimś, kto przyciągał moją uwagę wypowiadanymi...

Nadal dobrze mi się czytało, nadal twierdzę, że Wojciech Chmielarz umie pisać, ale ta część nie wciągnęła mnie jak dwie poprzednie. Trochę pogubiłam się w postaciach, wątkach. Na końcu wszystko ułożyło się w w miarę gładką całość, ale czegoś mi brakowało.
Czekam na kolejny tom. Ogromnie polubiłam komisarza Mortkę. Ciekawa jestem bardzo, co się wydarzy w jego życiu prywatnym...

Na półkach: , , , ,

Trzecia część losów komisarza Mortki ciągle trzyma wysoki poziom, ale wciągnęła mnie najmniej z dotychczasowych. Może po prostu Farma lalek za wysoko zawiesiła poprzeczkę, a może brak magicznych gór i powrót wielkomiejskiego życia miał na to wpływ. Sam wątek kryminalny, śledztwo i jego rozwiązanie ciekawe i momentami zaskakujące. Szkoda, że nie pojawiło się więcej miejsca...

Na półkach: , , , ,

Chyba jak dotąd najmniej ciekawa książka z serii. Ogólnie tez nie jestem specjalnie zachwycona Mortką. Na pewno sięgnę po dalsze części, ale nie czuję tego efektu wow.

Kolejna rewelacyjna część przygód o komisarzu Mortce. Najbardziej w tej serii podoba mi się to, że zawsze autor porusza jakieś ważne wydarzenia, problemy i urealnia całą historię. W tej części poruszana jest kwestia oszustów, mających na celu wykorzystanie ludzi nie mających styczności z kartelami, jako mułów do przemycania narkotyków. Oczywiście przewija się również wiele...

No i stało się. Trafiłam na najsłabszą książkę Chmielarza z dotychczas przeczytanych. I nie chodzi o treść, bo akurat ta wciągnęła mnie bardzo. Mam raczej na myśli fakt, że czytając, momentami gubiłam wątek. Nie umiem tego dokładnie określić, ale miałam wrażenie, że czegoś brakuje. Musiałam cofać się, by jeszcze raz przeczytać ostatnie strony i jednak nadal czegoś mi...

Dyskusje

3 623