Zombie

Moje pierwsze spotkanie z panem Chmielarzem przebiegło dobrze.

Świetny

Moja pierwsza książka tego autora - szybko się czytało, ale ogólnie to mnie nie zachwyciło. Tytuł chwytliwy, pomysł całkiem fajny, ale słabo poprowadzony. Treść przewidująca, mało odkrywcza, bohaterowie sztywni, żadna postać mnie nie zainteresowała. Myślę, że można było to lepiej napisać.

Rewelacyjna kontynuacja "Wampira"! Prokurator Adam Górski daje nam się tutaj polubić - albo przynajmniej odrobinę zrozumieć, pierwszej klasy dupek (powinien to sobie wypisać na wizytówce) detektyw Dawid Wolski zbiera zęby z chodnika dokładnie tyle razy ile sobie na to zasłużył, a główny czarny charakter tego tomu potrafi zaskoczyć i nieźle namieszać!
"Wampir" i "Zombie" jak...

Szybciutko przeczytana, jak każda książka Chmielarza. Zaskakujące zakończenie. Petarda!

Dobry kryminał.
Choć jak to u Chmielarza przez większą część jest to bardziej książka obyczajowa. Uważam, że lepsze niż ŻMIJOWISKO.

Ciekawa, wciągająca a nawet zaskakująca. Według mnie lepsza od "Wampira". Ukazuje, że nie wszystko jest takie jak się nam wydaje. Pokazuje jak łatwo jest wszystko stracić, ukrywając tajemnice z przeszłości. Uważam, że historia jest trochę przekombinowana, niektóre wątki zupełnie nie wnoszą nic w fabułę.

Druga ksiazka z cyklu gliwickiego okazala sie o wiele lepsza od powiesci "Wampir". Moze to kwestia tego ze glownym bohaterem "Zombie" byl prokurator Gornik a nie Dawid Wolski? Wole Gornika, postac ciekawsza dla mnie. Sama historia wciaga dosyc mocno, zakonczenie bylo dla mnie zaskakujace plus dla autora. Mam nadzieje ze W. Chmielarz napisze cos jeszcze z tego cyklu i ze...

Trochę przytłaczające jest to, że świat jest taki zły, że ludzie są tacy źli. To naprawdę bardzo dobry kryminał, w powstanie którego autor włożył wiele pracy. Kawał dobrej książki. Czytało się bardzo dobrze. Polecam bo warto.

Lubię powieści Chmielarza z powodu klimatu. To klasyczny kryminał z wielką ilością meandrów po których kluczy czytelnik zanim dotrze do rozwiązania.
W tym tomie autor zwraca uwagę na zjawisko zniekształceń pamięci. Doświadczenia i stereotypy wpływają na interpretację wydarzeń a tym samym na to co i jak zapamiętujemy. Jeśli porównamy ze znajomymi wydarzenie z przeszłości,...

Dyskusje

2 116