Tomasz Kot gwiazdą filmu „Wróg doskonały“

LubimyCzytać
13.10.2020

Popularny polski aktor Tomasz Kot zagrał główną rolę w filmie „Wróg doskonały” na motywach powieści Amélie Nothomb. U jego boku zobaczymy między innymi Athenę Strates, Martę Nieto i Dominique'a Pinona. Równie doborową obsadę ma film „News of the World”. Gwiazdą adaptacji książki Paulette Jiles pod tytułem „Nowiny ze świata” jest Tom Hanks.

Tomasz Kot gwiazdą filmu „Wróg doskonały“

Kosmetyka wroga Amelie Nothomb„Kosmetyka wroga”, Amélie Nothomb (wyd. Muza)

Reklama

Już 16 października, podczas Katalońskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, będzie miała swoją premierę adaptacja filmowa powieści Amélie Nothomb. Główną rolę w filmie wyreżyserowanym przez Kike Maíllo („Eva”, „Toro”) zagra Tomasz Kot. Popularny aktor wcieli się w rolę światowej sławy architekta Jeremiasza Angusta. Partnerować mu będą Athena Strates („Kłamstwo doskonałe”), Dominique Pinon („Amelia”, „Obcy: przebudzenie”) i Marta Nieto („Madre”, „Letni deszcz”).
Na międzynarodowym lotnisku w Paryżu do czekającego na swój samolot Angusta podchodzi młoda dziewczyna imieniem Texel Textor. Fabuła filmu rozgrywa się w trakcie zaledwie dwóch godzin, podczas rozmów prowadzonych na tym lotnisku: w poczekalni, w barze i już na pokładzie samolotu. Premiera filmu „Wróg doskonały” w polskich kinach jest zaplanowana na wiosnę 2021 roku.

Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle„Sherlock Holmes”, Arthur Conan Doyle (wyd. Dragon)

Reklama

Czy powstanie uniwersum oparte na książkach Conan Doyle'a? Takim pomysłem podzielili się podczas Fast Company Innovation Festival aktor Robert Downey Jr. wraz z żoną, producentką filmową Susan Downey. Sherlock Holmes Universe miałoby zapełnić lukę, która według filmowej pary istnieje na rynku filmowym: brak serialowego uniwersum, skupiającego się na tajemnicy i zagadkach. Ich zdaniem franczyza oparta książkach Arthura Conan Doyle'a i na już istniejących filmach (w których Robert Downey Jr. gra rolę samego Sherlocka, a Susan Downey pełni rolę producentki) ma szansę powodzenia. Przy tworzeniu nowej marki skupiającej filmy, seriale, a może i komiksy opowiadające o przygodach londyńskiego detektywa, aktorowi pomogą doświadczenia, które Downey Jr. wyniósł z pracy na planach licznych filmów spod znaku Marvela, w których wcielał się w rolę Iron Mana.

Nowiny ze świata książka„Nowiny ze świata”, Paulette Jiles (wyd. Czarne)

Na grudzień zaplanowana jest kinowa premiera ekranizacji książki „Nowiny ze świata” Paulette Jiles, nagrodzonej w roku 2016 National Book Award. Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara za „Lot 93” Paul Greengrass, a w głównej roli zobaczymy Toma Hanksa. Partnerować hollywoodzkiej gwieździe kina będą Neil Sandilands („Flash”, „Haker”), Chukwudi Iwuji („Król Lear”, „Test”) oraz dwunastoletnia aktorka Helena Zengel, którą mogliśmy zobaczyć w obrazie „Błąd systemu”. „News of the World” będzie opowiadał historię weterana wojny secesyjnej, który podróżując po Teksasie, opowiada mieszkańcom miasteczek o najważniejszych światowych osobistościach i wydarzeniach. Pewnego dnia, zgadza się, za opłatą, przewieżć osieroconą dziewczynkę do jej krewnych w San Antonio.

Straż, straż, Terry Pratchett„Straż! straż!”, Terry Pratchett (wyd. Prószyński i S-ka)

W sieci pojawiły się oficjalne materiały promocyjne serialu „The Watch”: zarówno trailer, jak i dodatkowe wideo promocyjne. Przypomnijmy, że kierowana przez córkę zmarłego brytyjskiego pisarza firma Narrativia, pomimo figurowania jako producent wykonawczy, odżegnuje się od fabuły i kierunku, w którym podążył stworzony przez BBC serial. Podobne zdanie zdają się mieć internetowi widzowie, nie zostawiając w komentarzach w sewisie YouTube suchej nitki na trailerze. Zażalenia dotyczą niemal wszystkiego. Od samego przedstawienia miasta Ankh-Morpork, po wykreowaną przez Richarda Dormera postać głównego bohatera, Sama Vimesa. Dostało się nawet postaci Śmierci. Jak twierdzą internauci, przypomina ona rasę Jawa znaną z uniwersum „Gwiezdnych Wojen” . Czy naprawdę jest aż tak źle? Przekonajcie się sami na poniższych wideo:

Ogień i krew George R.R. Martin „Ogień i krew”, George R.R. Martin (wyd. Zysk i S-ka)

Reklama

Rozpoczęło się kompletowanie obsady serialu „House of the Dragon”. Pierwszym potwierdzonym aktorem został Brytyjczyk Paddy Considine, którego mogliśmy zobaczyć w takich produkcjach jak „Ultimatum Bourne'a”, „Makbet” w i najnowszej adaptacji prozy Stephana Kinga: „The Outsider”. Considine w ekranizacji książki „Ogień i krew” wcieli się w rolę króla Viserysa Targaryena. Przypomnijmy, że akcja wyczekiwanego przez fanów serialowego prequelu „Gry o tron” będzie rozgrywała się kilkaset lat przed wydarzeniami znanymi z oryginalnej powieściowej sagi i serialu. Historia osnuta będzie wokół władającego królewskiego rodu Targaryen; będziemy mogli zobaczyć jak powstawał Żelazny tron (stworzony przez Aegona Zdobywcę), jak żyło się w Westeros, gdy na niebie można było podziwiać smoki i co naprawdę się wydarzyło podczas Tańca smoków.

Za przygotowywany dla HBO serial „House of the Dragon” odpowiedzialni są Ryan Condal („Hercules”), Miguel Sapochnik (pracujący przy „Grze o tron” jako producent) oraz, oczywiście, sam George R.R. Martin. Premiera widowiska planowana jest na 2022 rok.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

Fotografia otwierająca: plakat filmu „Wróg doskonały”

[aj]

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2783
4
12.10.2020 14:39

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd