Osiedle marzeń

Okładka książki Osiedle marzeń
Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Czarne Cykl: Jakub Mortka (tom 4) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jakub Mortka (tom 4)
Ze Strachem
Czarne
2016-09-14
2016-09-14
literatura polska mafia narkotyki polski kryminał przemoc seks strach szantaż śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Inne

Okładka książki Zimno, zimniej, zbrodnia Wojciech Chmielarz, Robert Ostaszewski, Anna Rozenberg, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski, Izabela Szolc, Marcin Wroński, Ryszard Ćwirlej
Ocena 6,2
Zimno, zimniej... Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Sabat. Antologia. Tom 1 Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Łukasz Orbitowski, Łukasz Radecki, Guy N. Smith, Robert Ziębiński
Ocena 6,9
Sabat. Antolog... Wojciech Chmielarz,...

Oficjalne recenzje i

Chmielarz robi to dobrze albo czas kobiet

Link do recenzji

1414 108 128

Nie tak wciągająca jak poprzednie, ale również polecam dobrze się czyta.

Nie tak wciągająca jak poprzednie, ale również polecam dobrze się czyta.

Uwielbiam Mortkę i chyba mogę powiedzieć, że jest moim ulubionym komisarzem.

„Osiedle Marzeń” to kolejna część z Jakubem Mortką.

Poranek na jednym z zamkniętych i eleganckich osiedli w Warszawie. Ten mały raj na ziemi, o którym marzy co drugi Polak, w żaden sposób nie powinien zostać zarysowany. Jednak jedno wydarzenie może diametralnie zmienić wszystko, a odnalezione przez ochroniarza ciało studentki mogą zmienić raj w piekło. Z pozoru łatwa sprawa jest tylko początkiem zaskakujących wydarzeń, a im bardziej zaczyna się kopać, tym bardziej dostrzega się, że polityka, mafia, seks i narkotyki mają wiele ze sobą wspólnego. A marzenia mogą być tak samo zabójcze co skrywane tajemnice.

Co to była za książka. Przeczytałam ją praktycznie za jednym razem. Tempo akcji rosło wraz z rozwojem fabuły. Zwroty akcji, mniejsze lub większe, sprawiały, że chłonęło się kolejne strony i z zapartym tchem wyczekiwało się na to, co tam autor wymyślił. Co do zakończenia, to spodziewałam się, że takie może być, szczególnie jeśli chodzi o Suchą, jednak nie do końca stawiałam na taki rozwój sytuacji, ale to już musicie sami się przekonać, o czym gadam. Tak jak wspominałam przy okazji „Przejęciu”, aspirantka Suchocka bez wątpienia jest ciekawą postacią, choć myślę, że jeszcze pokaże pazurki.
Nie mogę wspomnieć o Kochanie, który w ostatnich częściach mocno mnie wkurzył. Dalej go nie lubię i wątpię, czy to się zmieni, ale widać, że mimo wszystko dobry z niego policjant, można by rzec, że świetny, po tym, co "odwalał" w ostatnim czasie i tym sobie u mnie mocno zapunktował. Jednak nasuwa się jedna myśl. Niektóre sprawy nie bez przyczyny pozostają niewyjaśnione i trafiają do Archiwum X. Czy właśnie na jedną z takich spraw nie trafił właśnie Kochan? I czy za bycie dobrym gliną nie przyjedzie mu zapłacić wysokiej ceny?

Polecam wam całą serię z Mortką, już ją uwielbiam, a przede mną jeszcze „Cienie”. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej serii, to musicie to jak najszybciej nadrobić. Już w czerwcu nowa część z Mortką. Nie mogę się jej doczekać.

Uwielbiam Mortkę i chyba mogę powiedzieć, że jest moim ulubionym komisarzem.

„Osiedle Marzeń” to kolejna część z Jakubem Mortką.

Kryminał dobry, wielowątkowy, ale miałem momentami poczucie nudy. Główny bohater nijaki, z chwilami przebłysków. Sucha znacznie ciekawsza. Sama historia wciąga, a zakończenie zaskakuje. Ciekawi mnie jak się potoczą dalsze losy postaci drugoplanowych.

Jakub Mortka to jest gość :)

Jakub Mortka to jest gość :)

Bardzo dobry cykl. Rewelacyjny. Wciągnęłam się w Chmielarza, normalnie. Wcześniej czytałam "Ranę" i było to dobre, ale bardziej obyczajowe. Więcej emocji niż kryminału.
A tutaj dostałam cykl ze świetną akcją kryminalną. Znakomicie przedstawiona praca w policji - ze wszystkimi jasnymi i ciemnymi stronami, emocje, intrygi, zwroty akcji.
Sam sposób pisania autora bardzo wciągający, ale to już zauważyłam przy poprzedniej książce.
A teraz najlepsze: przeczytałam całą serię i żałowałam, że autor jej nie pociągnął. Ostatni tom - piąty - wydany w styczniu 2018. Powieści na tyle bardzo mi się podobały, że od razu polubiłam profil autora. Po czym dwa dni później autor ogłasza, że komisarz Mortka wraca i że w czerwcu ukaże się szósty tom. Wspaniała wiadomość i na pewno przeczytam.
A serię z Mortką bardzo polecam!

Sam sposób pisania autora bardzo...

Dla mnie najlepsza część cyklu z części, które do tej pory czytałem. Intersujące odwzorwanie typowego zakmniętego osiedla w dużym mieście.

Chyba najbardziej swojska z dotychczas przedstawionych historii. Jest też jednak najbardziej obleśna i najohydniejsza przedstawiona w całej sadze. Lekko irytuje cliffhanger na zakończenie, ale przez to jeszcze więcej sobie obiecuję po ostatniej części cyklu.

Niestety to już przed ostatnia cześć przygód pana komisarza, nie czytałem co prawda jeszcze kryminałów inny polskich pisarzy ale porównując styl pisania pana Chmielarza z zagranicznymi pisarzami chyba spokojnie mogę napisać, że pan Chmielarz należy do czołówki światowych pisarzy kryminałów

Witam, jest to moja kolejna przeczytana książka tego autora oraz kolejna z cyklu o policjancie Jakubie.
Książka opisuje morderstwo młodej dziewczyny, pracę policji nad rozwiązaniem sprawy, wmieszane są także wątki celebrytów oraz polityków.
Napisana jest ona prostym językiem, czytałem ją szybko, aczkolwiek jest ona według mnie najsłabsza z całego cyklu.Brakowało mi w niej tego "czegoś", ale ogólnie nie jest to zła powieść.
Totalnie zaskoczyło mnie zakończenie, oczywiście pozytywnie.Jestem ciekaw kolejnej książki z tego cyklu.

Jedno z eleganckich zamkniętych osiedli w Warszawie, mały raj na ziemi, o jakim marzy co drugi Polak, budzi się ze snu. Ten dzień sprawi, że nic już nie będzie takie samo. Śmierć studentki, której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz, da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców przybierze dramatyczny obrót, a raj zmieni się w piekło. W tym miejscu, jak w Polsce w miniaturze, spotkają się polityka i mafia, seks i narkotyki, ambicje i aspiracje, tajemnice i marzenia, które czasem bywają zabójcze.
Komisarz Jakub Mortka wraca, by rozwikłać kolejna zagadkę. U jego boku stanie aspirantka Suchocka, która sama ma w zanadrzu kilka tajemnic...