Osiedle marzeń

Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Czarne Cykl: Jakub Mortka (tom 4) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
Czarne
literatura polska mafia narkotyki polski kryminał przemoc seks strach szantaż śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Jakub Mortka (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Ze Strachem
Inne

Oficjalne recenzje i

Chmielarz robi to dobrze albo czas kobiet

[ 51 ] Link do recenzji

Dalej się dzieje. Fajne poboczne wątki.

Lubię tego autora, nawet jeżeli w książkach pojawiają się jakieś błędy logiczne, których kilka by się znalazło, to są tuszowane po prostu przez bardzo dobrą fabułę. W dodatku zakończenie zmuszające od razu do poszukiwania kolejnej części do wrzucenia na swoją półkę. Naprawdę dobry kryminał, jak i cała seria.

Gdy ostatnio usłyszałam wywiad z autorem, w którym przyznał się że nie umie w tytuły, porządnie się roześmiałam. Osiedle marzeń to pierwsza powieść Wojciecha Chmielarza, na którą trafiłam zaledwie na początku tego roku, a zaintrygował mnie właśnie ten tytuł. Wyjątkowo specyficzny jak na kryminał.

Będąc szczerą muszę przyznać, że książkę zakupiłam w formie audiobooka w celu...

Mortka :-)

Książka którą naprawdę szybko przeczytałam i z którą nie męczyłam się. Zakończenie świetne, miałam milion myśli po nim, jak to, dlaczego i kto. Super, polecam!!

Czy mogę prosić o opis zakończenia w prywatnej wiadomości? Wypadłam z fabuły i nie dałam rady doczytać. Dziękuję!

Bardzo dobry i wciągający kryminał. Biegnę kupić "Cienie" :)

Zamknięte, strzeżone osiedla nie są jednak bezpieczne. To co się tam dzieje... nowobogactwo, stręczycielstwo, korupcje i narkotyki.
Komisarz Jakub Mortka zajmuje się sprawą zamordowanej studentki dziennikarstwa, która wynajmowała mieszkanie na takim osiedlu. Aspirantka Suchocka "Sucha" powoli ujawnia swoje talenty i jestem jej bardzo ciekawa. Chyba coś pokaże w następnym...

Fajna, zaskakujący koniec, nieoczywiste zakończenie zawsze w cenie 😀

Na jednym z zamkniętych warszawskich osiedli zostaje odnalezione ciało młodej studentki wynajmującej mieszkanie od znanego polityka. Ciało odnalazł ochroniarz z nocnej zmiany patrolujący teren, chociaż tak na prawdę pierwszą osobą, która zauważyła zwłoki jest pewna Ukrainka. Niestety kobieta pracująca jako sprzątaczka na osiedlu marzeń ucieka z miejsca zbrodni.

Kto zabił?...

Dyskusje