rozwińzwiń

Okładka książki Śleboda Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Ocena 7,1
Śleboda Małgorzata Fugiel-K...

Oficjalne recenzje i

Gliny nigdy nie mówią do widzenia*

1414 108 128

Wciągnęła mnie ta lektura nawet bardziej niż 1 tom cyklu. Polecam.

Wciągnęła mnie ta lektura nawet bardziej niż 1 tom cyklu. Polecam.

Niektóre książki czyta się naprawdę bardzo szybko i zaciekawieniem, tak właśnie było z piąta częścią komisarza Mortki, cała seria do tej pory była bardzo fajna oprócz części trzeciej, która mi nie podeszła ale się nie poddałam i to była bardzo dobra decyzja 😉. Ta część trzymała mnie cały czas w napięciu do ostatniej strony... Przed Mortką ciężkie wyzwanie, w Milanówku znaleziono dwa ciała okazuje się że to córka i żona wilka(gangstera),którego ciało niedawno zostało wykopane a całą tą sprawę prowadził Kochan, ale co najciekawsze na miejscu zbrodni została znaleziona właśnie jego broń... Kochan jak tylko dowiaduje się o tej zbrodni i o tym że ktoś chce go w to zabójstwo wrobić, rozpływa się w powietrzu. Mortka jak zwykle nie odpuszcza i szuka kolegi i próbuje dociekać co tak naprawdę się stało, przez to zostaje wysłany na przymusowy urlop bo za bardzo zaczął grzebać w sprawie... Natomiast aspirantka Sucha na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu na młodym chłopaku, w którym uczestniczyło kilku mężczyzn, co prawda ma nagrania z kamer, ale wie że jeżeli je przedstawi to cała sprawa zostanie zamieciona pod dywan, bo na nagraniu jest kilka znanych osób w tym polityków, o akcji Suchej dowiaduje się Borzestowski, któremu się to nie podoba i zleca uciszenie aspirantki... Komisarz Mortka i aspirantka Sucha postanawiają pomóc sobie nawzajem, nie wiedząc, że te dwie sprawy się łączą. Czy uda im się dotrzeć do prawdy??? Była to naprawdę intryga na najwyższym poziomie a zakończenie, no cóż tego chyba nikt nie przewidział, bo mnie aż wbiło w fotel. Autor potrafi zbudować napięcie co jest wielkim plusem, osobiście w tej serii przepadłam i ubolewam, że został mi ostatni tom o komisarzu, wszystkim polecam sięgnąć po tą książkę bo jest naprawdę świetna. I cieszę się bardzo, że po trzecim tomie się nie poddałam i postanowiłam sięgnąć po kolejne części 😉.

Wspaniała lektura.
Od samego początku wciąga jak najlepszy thriller.
Komisarz Mortka- człowiek empatyczny , z zasadami , czuły, ale jak trzeba to umie "przypierdolić"w obronie innych oczywiście, poszukuje zabójcy dwóch kobiet. Wszystkie dowody wskazują , że mordercą jest jego najlepszy przyjaciel- Kochan. Kuba nie wierzy w te poszlaki, próbuje pomóc koledze. Jest przekonany, że ktoś go wrabia.
W międzyczasie koleżanka z pracy ksywa Sucha szuka haka na lobbystę z Wiejskiej. Znany biznesmen jest gwałcicielem i oprawcą chłopców, dzieci , kobiet - istny potwór .Michał Łazaroiwcz bo tak się nazywa, dzięki swoim znajomościom unika kary.
Sucha i Mortka łączą siły.
Czy sprawa Łazarowicza i Kochana są ze sobą powiązane? I co z tym wspólnego ma warszawska mafia?
Naprawdę świetny kryminał , do końca trzyma w napięciu i to zakończenie. Wojtek Chmielarz jak zwykle zaskakuje. A teraz nalejcie sobie czerwonego wina, usiądzie przy kominku i razem z komisarzem Mortką postarajcie się rozwiązać te zakręconą sprawę. Polecam dla mnie wybitna.

Wspaniała lektura.
Od samego początku wciąga jak najlepszy thriller.

Wciągnęła mnie jak tornado. Za wykreowanie dwójki "złych" i "dobrych gliniarzy" -wielkie brawa dla autora. Już dawno nie czytałam książki, która wyrysowałaby mi takich bohaterów. Miód na serce.

Poprostu uwielbiam!!! Mordka człowiek z klasą i zasadami.

Poprostu uwielbiam!!! Mordka człowiek z klasą i zasadami.

Ta część miała wszystko, co najlepsze w kryminałach, zagadka, wartka akcja, napięcie. Na prawdę mocna część z bardzo dobrym i zaskakującym zakończeniem. Na równi z Farmą lalek. Polecam

Petarda!

Petarda!

Bardzo lubie ta serie, za to ze zawsze trzyma rowny poziom

Bardzo lubie ta serie, za to ze zawsze trzyma rowny poziom

Niestety, za tę część zabrałem się kilka miesięcy po przeczytaniu poprzedniej części i zorientowanie się, o co chodzi, trochę mi zajęło.

Czegoś mi brakowało w tej części, tej nieuchwytnej rzeczy, która spowodowała, że zafascynowałem się tą serią.

Nie zmienia to faktu, że książka jest bardzo dobra i od połowy to siedziałem już jak na szpilkach.
Kapitalny pomysł na zakończenie!

Kapitalny pomysł na zakończenie!

Bardzo dobra kontynlacja , duzo szybsze tempo aczkolwiek zabraklo tego klimatu z poprzednich czesci jestem na tak ale moglo byc lepiej

6 178
    1 700