Cienie

Okładka książki Koma Wojciech Chmielarz, Katarzyna Zyskowska
Koma Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Zabójczy pocisk Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Marta Guzowska, Jakub Małecki, Robert Małecki, Marta Matyszczak, Remigiusz Mróz, Joanna Opiat-Bojarska, Łukasz Orbitowski, Katarzyna Puzyńska, Małgorzata Rogala, Olga Rudnicka, Tomasz Sekielski, Bartosz Szczygielski
Zabójczy pocisk Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Trupów hurtowo trzech Piotr Bojarski, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Bohdan Głębocki, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Michał Larek, Joanna Opiat-Bojarska, Olga Rudnicka, Marcin Wroński
Trupów hurtowo... Piotr Bojarski, Woj...

Gliny nigdy nie mówią do widzenia*

Dwie ofiary, jeden podejrzany, a tyle osób przewinęło się przez całą książkę, że się pogubiłam :D Ale tak jak poprzednie części, ta jest tak samo wciągająca, więc szybko się ją czyta, również dlatego, żeby w kolejnych rozdziałach dowiadywać się czegoś nowego. W jednej z opinii książki przeczytałam, że zakończenie zaskakuje... i rzeczywiście, zakończenie mocno mnie zaskoczyło, bo takiego się nie spodziewałam i pewnie znajdą się i inne osoby, które podobnie myślą ;)

Audiobook. Czytana Janusz Zadura. Super.
No niestety kumulacja głupoty. Autor już chyba oddycha rękawami ze zmęczenia i presji. Pomysły się kończą, więc trzeba podkręcić temat i dodać aurę niesamowitości do akcji. No i robi się śmiesznie. Końcówka to humoreska. Ilość zwrotów akcji na cm kwadratowy zdecydowanie za duża. Jeśli mam coś radzić, to po przeczytaniu pierwszych dwóch części opowieści o Komisarzu Mortce, dajcie sobie spokój z dalszymi losami. Nawet jak Was to zaciekawi. Później jest słabo niestety.

Audiobook. Czytana Janusz Zadura. Super.

Dobry kryminał. Tylko tyle i aż tyle... Zawiązanie akcji i jej prowadzenie bardzo interesujące, natomiast finał w stylu "zabili go i uciekł" zdecydowanie obniżył noty za całość. Chyba zabrakło pomysłu autorowi na zaskakujący finisz, stąd takie miałkie zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mój powrót do Jakuba Mortki po latach i jak dobry był to powrót <3 Wojciech Chmielarz nie zawodzi, ogromną przyjemność sprawiło mi słuchanie tej książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejny mega wciągający kryminał z Mortką,przeczytany w dwa dni .Brawa dla autora,dobra robota .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna! Polecam, napięcie jest!

Świetna! Polecam, napięcie jest!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

I tym razem Wojciech Chmielarz nas nie zawiódł. Super poprowadzona wielowątkowa narracja, od początku wciąga, wszystkie wątki łączą się w całość. Autor połączył w sposób mistrzowski zagadkę, wartką akcję, napięcie, emocje no i oczywiście zbrodnię. Warto przeczytać kolejne losy komisarza Mortki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetny kryminał umieszczony w polskiej rzeczywistości. Wszystko prawdziwe - bez sztuczności, wynaturzeń (w sensie bez chorych psychicznie seryjnych morderców). Tacy ludzie jak bohaterowie „Cieni” mogą być gdzieś w pobliżu – charakterystyczni, wyraziści, ale normalni. A jak świetnie Chmielarz potrafi opisać konkretne środowiska! I ma trafne spostrzeżenia dotyczące, ogólnie mówiąc, polityki.

Cała książka jest świetna, a najlepsze w niej jest zakończenie. Bomba!

(Słuchałam lektora Janusza Zadura - dobry jest.)

Moim zdaniem najlepsza książka w całej serii. Zakończenie przygód komisarza Mortki jest pełne zwrotów akcji, napięcia i ciekawych postaci. Dobrze znani bohaterowie, po obu stronach prawa, napisani są koncertowo. A moją ulubioną postacią jest aspirantka Sucha.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ach ten mój zwyczaj czytania książek od tyłka strony. Jak można czytać cykl o komisarzu Mortce od przedostatniej części ? no jak się pytam ? a no można. I tym bardziej kiedy książka trafia z pożyczenia i polecenia od koleżanki i jest jedyną częścią prywatnej biblioteki o Panu komisarzu. Jakie mam wrażenia i opinie ? Majstersztyk. Naprawdę. Rewelacyjne postaci (dosadne),świetne dialogi, mało części opisowych (a to cenię najbardziej) i ta intryga. Rewelacja. Polecam dla miłośników dobrej polskiej literatury.

p.s. po "Wyrwie" jestem mile zaskoczona poziomem intrygi, akcji i postaciami. Pierwsza książka mnie rozczarowała, druga zachęciła do przeczytania kolejnych części.