Cienie

Oficjalne recenzje i

Gliny nigdy nie mówią do widzenia*

[ 49 ] Link do recenzji

Po poprzednim , lekkim rozczarowaniu szybko wróciłam do historii o komisarzu Mortce. I dobrze zrobiłam!
Czekam teraz na kolejną część :P

Jednym zdaniem - wciągająca intryga, wartka akcja, niebanalne zakończenie, czyli za mną kolejny Chmielarz.

Znakomite zakończenie cyklu. Historia Mortki, Suchej, Kochana, Andrzejewskiego, Borzestowskiego... wszystko się ładnie zazębiło.
Dobrze, że od razu zacząłem czytać po Osiedlu Marzeń.
Polecam!

Dopiero w tym roku zapoznałam się z twórczością W. Chmielarza, a konkretnie zaczęłam od cyklu z Jakubem Mortką. Przepadłam błyskawicznie, a szczególnie doceniam ten cykl za rosnącą z tomu na tom, jakość dialogów. Rzadko się zdarza, że książka wieńcząca cykl, jest najlepsza a tutaj - w moim odczuciu - zdecydowanie tak właśnie było. Doskonała rozrywka.

Książka jest zakończeniem całego cyklu o komisarzu Mortce, jest bezpośrednią kontynuacją "Osiedla marzeń".
Kochan jest zamieszany w śmierć dwóch kobiet, w co nie wierzy Mortka i Sucha.
Czy Mortka rozprawi się z Borzestowskim? Zobaczycie jak przeczytacie, ale zakończenie na pewno was zaskoczy.

Bardzo dobry kryminał. Generalnie seria z Mortką jest bardzo dobra. Trzyma w napięciu. Sucha i Mortka to świetny duet. Świetnie się bawiłam czytając kolejną część. Chmielarz potrafi zainteresować czytelnika. Koniec to prawie literatura sensacyjna. Polecam!

Diabelnie dobra! Polecam czytać od razu po "Osiedlu marzeń" żeby nie uciekły wątki, które są bezpośrednio kontynuowane.
Świetne, wyraziste postacie: Kuby Mortki - prawego policjanta, Suchej -imponująco zaangażowanej i z ciekawym hobby a także wszyscy inni: Kochan, Gruda, Andrzejewski i gangsterzy i lobbyści. Morderstwa, gwałty, niesamowite zależności i powiązania. Każdy...

Dobry kryminał ;)

Mamy 2 tydzień lutego a ja już przeczytałem 3 książki W. Chmielarza w tym roku:) Seria z komisarzem Mortką skończona (czekam na napisanie kolejnych części) ale mimo wszystko korci aby zostać przy autorze i zacząć czytać Ranę. Niech ten fakt będzie zachęta aby po niego sięgnąć. Naprawdę warto!

Genialnie skonstruowana intryga oraz mój ulubiony komisarz Mordka!

To kolejna książka o komisarzu warszawskiej policji, który walczy z gangsterem i próbuje rozwikłać zagadkową śmierć dwóch kobiet. Jego przyjaźń zostaje poddana próbie. Komu może zaufać? Jak rozgryźć sprawę z przeszłości, która ciągle przeplata się z nowymi wątkami śledztwa? Śledztwa, które jest...

Dyskusje

4 047