Staropolskie postawy wobec zarazy

Okładka książki Staropolskie postawy wobec zarazy
Jan Kracik Wydawnictwo: Petrus historia
224 str. 3 godz. 44 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Petrus
Data wydania:
2012-04-16
Data 1. wyd. pol.:
2012-04-16
Liczba stron:
224
Czas czytania
3 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377200148
Średnia ocen

                5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1621
28

Na półkach: , , ,

Jan Kracik w swojej książce przedstawił skomplikowany świat dotknięty zarazą, który dla naszych przodków jawił się jako Apokalipsa, Kara Boża. Zaczynając od średniowiecza po wieki nowożytne, autor opisuje zachowania społeczeństwa w dobie dżumy i innych chorób (trąd, choroby weneryczne) oraz próby odnalezienia remedium na śmierć tysięcy ludzi. W czterech rozdziałach zawarł treści dotyczące leczenia chorób, sposoby pomocy poszkodowanym zarówno te materialne jak i religijne. Opisał ludzi, którzy w trwodze przed zarazą pozostawiali swoje dobytki i ruszali przed siebie, by uchronić się przed zakażeniem; ludzi, którzy żerowali na nieszczęściu innych oraz tych, którzy próbowali przynieść pociechę skazanym na śmierć. Mieszkańcy miast i wsi w sposób ambiwalentny odnosili się do zbiegów z ośrodków, gdzie choroby zbierały krwawe żniwo. Z jednej strony chrześcijańskie uczucia do bliźniego nakazywały pomoc poszkodowanym, z drugiej strony paniczny lęk nie pozwalał na miłosierdzie. Książka przedstawia wiele ciekawych, choć tragicznych sytuacji ludzi, którzy nieudolnie próbowali zachować życie. W świecie, gdzie wiedza medyczna stała na bardzo niskim poziomie, a modły nie wystarczały do ocalenia żywota ginęły całe rodziny, wymierały miasta i wsie, a obok zarazy pałętały się głód i rozpaczliwe poczucie beznadziei.

Jan Kracik w swojej książce przedstawił skomplikowany świat dotknięty zarazą, który dla naszych przodków jawił się jako Apokalipsa, Kara Boża. Zaczynając od średniowiecza po wieki nowożytne, autor opisuje zachowania społeczeństwa w dobie dżumy i innych chorób (trąd, choroby weneryczne) oraz próby odnalezienia remedium na śmierć tysięcy ludzi. W czterech rozdziałach zawarł...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    19
  • Przeczytane
    8
  • Posiadam
    3
  • ZNl16
    1
  • 01c. archeologia, historia
    1
  • 2015
    1
  • Niedostępne
    1
  • Historia
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Staropolskie postawy wobec zarazy


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne