rozwiń zwiń

"Portret kobiecy". Polki w realiach epoki. Tom 2

Średnia ocen

                5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Łódź poprzez wieki. Historia miasta, tom 1: do 1820 roku Marek Adamczewski, Adam Bartnik, Łukasz Ćwikła, Marek Cybulski, Krzysztof Fortuniak, Artur Ginter, Tadeusz Grabarczyk, Piotr Gryglewski, Radosław Janiak, Jarosław Kita, Piotr Kittel, Michał Kobierecki, Anna Kowalska-Pietrzak, Tadeusz Nowak, Marek Olędzki, Janusz Pietrzak, Aleksander Szmidt, Jan Szymczak, Alicja Szymczakowa, Wojciech Tołoczko, Elżbieta Umińska-Tytoń, Zdzisław Włodarczyk, Elżbieta Żądzińska, Paweł Zawilski, Hanna Zdanowska, Hanka Żerek-Kleszcz
Ocena 7,5
Łódź poprzez w... Marek Adamczewski, ...
Okładka książki Łódź poprzez wieki. Historia miasta, tom 2: 1820-1914 Marek Adamczewski, Irmina Gadowska, Piotr Gryglewski, Marzena Iwańska, Grażyna E. Karpińska, Jarosław Kita, Karolina Kołodziej, Ewelina M. Kostrzewska, Katarzyna Orszulak-Dudkowska, Wiesław Puś, Daria Rutkowska-Siuda, Marta Sikorska, Anna Śmiechowicz, Kamil Śmiechowski, Joanna Sosnowska, Krzysztof Stefański, Elżbieta Umińska-Tytoń, Violetta Wiernicka, Krzysztof P. Woźniak
Ocena 8,3
Łódź poprzez w... Marek Adamczewski, ...
Okładka książki Perspektywa stołu Kinga Fink, Katarzyna Głowani, Piotr Hubicki, Jarosław Kita, Marta Kłak-Ambrożkiewicz, Maria Korybut-Marciniak, Jolanta Kowalik, Marta Milewska, Olga Morozowa, Emilian Prałat, Kinga Raińska, Anna Śmiechowicz, Tadeusz Srogosz, Karolina Studnicka-Mariańczyk, Olga Szadkowska-Mańkowska, Andrzej Szmyt, Jolanta Załęczny
Ocena 0,0
Perspektywa stołu Kinga Fink, Katarzy...
Okładka książki Narzędzia wojny Tadeusz Grabarczyk, Jarosław Kita, Magdalena Pogońska-Pol, Myrosław Wołoszczuk
Ocena 0,0
Narzędzia wojny Tadeusz Grabarczyk,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
689
391

Na półkach: ,

Drugi tom artykułów na temat Życia Polaków w XIX wieku wydał mi się ciekawszy od pierwszego. Możliwe, że należy czytać takie opracowania, po odświeżeniu sobie wiedzy historycznej na temat zaborów.
Niezwykle ciekawy były artykuły poświęcone Zofii Stryjeńskiej i Annie Bilińskiej-Bohdanowicz ("Czarno na białym czyli życie prywatne niekonwencjonalnych kobiet" Magdaleny Winograd i "Kobieca droga do sukcesu w końcu XIX wieku - artystyczna kariera Anny Bilińskiej-Bogdanowicz" Joanny Jaśkiewicz). Równie interesujący był artykuł na temat aktywności kolekcjonerskiej Izabelli z Czartoryskich hr. Działyńskiej Kamili Kłudkiewicz.
Jednak refleksje o roli kobiet w XIX wieku, jakie nasuwają się po lekturze, są przygnębiające. Niewielki był margines swobody i możliwości decydowania o sobie. I tak naprawdę, najwięcej wolności miały wdowy - o ile nie uzależniły się po śmierci męża od brata. Ramy narzucone kobietom były niezwykle ograniczające, a wizerunek kobiet i oczekiwania wobec nich były bardzo szczegółowe i obwarowane głównie nakazami i zakazami.

Drugi tom artykułów na temat Życia Polaków w XIX wieku wydał mi się ciekawszy od pierwszego. Możliwe, że należy czytać takie opracowania, po odświeżeniu sobie wiedzy historycznej na temat zaborów.
Niezwykle ciekawy były artykuły poświęcone Zofii Stryjeńskiej i Annie Bilińskiej-Bohdanowicz ("Czarno na białym czyli życie prywatne niekonwencjonalnych kobiet" Magdaleny...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    18
  • Posiadam
    1
  • Kobiety
    1
  • Zorro i okolice
    1
  • Posiadam e-booka
    1
  • Historyczne
    1
  • Życie w XIX wieku
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki "Portret kobiecy". Polki w realiach epoki. Tom 2


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne