Olimpijki

Okładka książki Olimpijki
Anna Sulińska Wydawnictwo: Czarne Seria: Reportaż reportaż
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Reportaż
Wydawnictwo:
Czarne
Data wydania:
2020-07-15
Data 1. wyd. pol.:
2020-07-15
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381910415
Tagi:
literatura polska olimpijki. Polska igrzyska olimpijskie PRL medalistki kobiety
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
265 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1323
1036

Na półkach: ,

Medale wykuwane przy przeciwnościach losu. Znacie to na pewno. Wszakże wszyscy uwielbiamy heroiczne historie kiedy udaje się przezwyciężyć trudności, pokonać rywali i zdobyć medal. Jednak Anna Suliśnka autorka reportażu „Olimpijki” daleko wykracza poza ten schemat opowieści o sportowcach. Już samo zawężenie książki do kobiecego sportu naprowadza na pewien trop, który w dalszej części książki zostaje rozwinięty.

Oto bohaterki masowej wyobraźni z PRL-u, które w ujęciu reporterki uzyskują format normalnych ludzi. Mam tu na myśli to, że autorka przedstawiła ich troski, problemy, zachłyśnięcie się wielkim światem (patrz zagraniczne wyjazdy) oraz chęcią sportowej rywalizacji. Ogromnym plusem „Olimpijek” jest przedstawienie długiej i męczącej drogi – zwanej treningami – która zakończona została medalem olimpijskim. I to pomimo braków infrastrukturalnych czy wręcz prób uniemożliwienia startu w imprezie. Jak to miało miejsce w przypadku Danieli Walkowiak-Pileckiej, której specjalnie nie poinformowano starcie i przez to o mało co nie przegapiła swojego występu. Występu dodam, który zakończył się medalem.

Powodem było to, że kajakarze – mężczyźni mieli wystąpić tego samego dnia, ale później i obawiano się, że pierwszym medal w polskim kajakarstwie zdobędzie kobieta. Dochodzi do tego jeszcze chociażby kwestia braków odpowiednich trenerów do sportu kobiecego. O infrastrukturze wspominałem. Książka napisana jest bardzo skrupulatnie i pozwala spojrzeć na sport od nieco innej strony. A poza tym mamy tu całkiem pokaźną galerię ludzkich losów. Daje o sobie znać również odwieczna kwestia przypadku, który ma niebagatelny wpływ na ludzkie życie.

Medale wykuwane przy przeciwnościach losu. Znacie to na pewno. Wszakże wszyscy uwielbiamy heroiczne historie kiedy udaje się przezwyciężyć trudności, pokonać rywali i zdobyć medal. Jednak Anna Suliśnka autorka reportażu „Olimpijki” daleko wykracza poza ten schemat opowieści o sportowcach. Już samo zawężenie książki do kobiecego sportu naprowadza na pewien trop, który w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    366
  • Chcę przeczytać
    307
  • Posiadam
    60
  • 2020
    18
  • 2021
    16
  • Reportaż
    14
  • 2020
    14
  • Sport
    10
  • 2022
    8
  • Teraz czytam
    8

Cytaty

Więcej
Anna Sulińska Olimpijki Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także