Nagrody

Okładka książki Nagrody
Erich Segal Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
496 str. 8 godz. 16 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Prizes
Wydawnictwo:
Albatros
Data wydania:
2016-04-06
Data 1. wyd. pol.:
1996-01-01
Liczba stron:
496
Czas czytania
8 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379858323
Tłumacz:
Barbara Cendrowska-Werner
Tagi:
Barbara Cendrowska-Werner lekarz naukowiec nagroda miłość tragedie zdrada ambicje

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
1093 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
280
276

Na półkach:

Dawanie siebie innym ludziom, przede wszystkim obcym, jest uzależnione od naszej otwartości. To nie jest tylko próba profesjonalizmu. Zostawianie gdzieś cząstki swojej psychiki wypływa ze świadomości doczesności. Zaangażowanie swojego intelektu to gest, wykonany w stronę otaczającego nas społeczeństwa.

Większość ludzi kryguje się, mówiąc: Och, robię to tylko z potrzeby duszy. Nie spodziewam się uznania, nagrody. Cudowne dzieci obawiają się obserwacji innych jak pokazywania palcem.

„Isabel natychmiast zorientowała się, że poznała kogoś, kto rozumie, dlaczego ona sama czuje się jak wybryk natury”

Niestety pustka umysłowa też jest dostrzegana i cenzurowana.
„- No cóż – poddała się Gloria ze słodyczą – mądre kobiety nie chwalą się swoim rozumem. Ona na pewno doskonale potrafi go ukryć.”
Życiowa rola może okazać się tą najważniejszą. Niektóre kobiety brylują na salonach, a inne cieszą się błyskiem fleszy.

Najważniejsza jest NAGRODA.

Dla Anny NAGRODĄ był wyjazd z Drugiej Rzeki. Trzeba było mieć wielkie szczęście, aby opuścić tamten syberyjski gułag. Otoczenie nie nobilitowało więźniów.

„Byli to naukowcy i inżynierowie, zbyt niebezpieczni, by mogli przebywać na wolności, a zarazem zbyt potrzebni, by ich zabić”

Potrzebni, bo rozum otwiera drogę do wolności, poszerza horyzonty, otwiera drogę poznania jednej z największych tajemnic wszechświata.

„Doktor Frankenstein mógłby zajmować się genetyką i stworzyć potwora za pomocą DNA”

W tym cudownym świecie, gdzie nie tylko ratuje się życie, można pomóc je utrzymać. Dla dwojga naukowców, Anny i Adama, los przeznaczył wyjątkową NAGRODĘ – miłość.

Wielkie uczucia rodzą się z małych fascynacji. Fenomenalna nastolatka nagle poczuła powiew porywczej młodości. „Isabel natychmiast zorientowała się, że poznała kogoś, kto rozumie, dlaczego ona sama czuje się jak wybryk natury”. Dla jej mamy najwyższą NAGRODĄ było poznanie wrażliwego mężczyzny, rzadkie spotkania z córką i muzykowanie z Isabel. Niezgodność intencji rodzi się czasem, kiedy jedno z rodziców pragnie NAGDODY na miarę Nobla, a drugie nie czeka na wyróżnienie Grammy.

Biedne, cudowne dziecko zadało sobie pytanie: „Dlaczego każą mi wybierać pomiędzy sobą?

Pan Erich Segal napisał rewelacyjną książkę zatytułowaną „Nagrody”. Większość z postaci sportretowanych przez Autora zasługiwała na nagrodę. Pan Segal ukazał rodzinę z punktu widzenia dziecka. Szkoła geniuszy nie jest podstawowym stopniem edukacji, choć proponuje słuszną motywację. Autor już przed dwudziestu ośmiu laty napisał o badaniach genetycznych i ich zastosowaniu w ochronie życia. Nie straszył sztuczną inteligencją. Nie próbował wskoczyć na uciekającą falę trendu. Gdyby nie drobny druk wydania kieszonkowego, wchłonąłbym tę powieść bez przerw. Świetna proza, doskonały styl, elegancki dowcip, nieprzeludniona fabuła bez zapychaczy. Czegóż więcej potrzeba?

Dawanie siebie innym ludziom, przede wszystkim obcym, jest uzależnione od naszej otwartości. To nie jest tylko próba profesjonalizmu. Zostawianie gdzieś cząstki swojej psychiki wypływa ze świadomości doczesności. Zaangażowanie swojego intelektu to gest, wykonany w stronę otaczającego nas społeczeństwa.

Większość ludzi kryguje się, mówiąc: Och, robię to tylko z potrzeby...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 544
  • Chcę przeczytać
    649
  • Posiadam
    350
  • Ulubione
    60
  • Teraz czytam
    15
  • Literatura piękna
    7
  • Chcę w prezencie
    7
  • 2018
    6
  • Erich Segal
    6
  • Literatura amerykańska
    5

Cytaty

Więcej
Erich Segal Nagrody Zobacz więcej
Erich Segal Nagrody Zobacz więcej
Erich Segal Nagrody Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także