Kroniki rodzinne

Albatros
2005-01-01
2005-01-01
Andrzej Szulc
dzieci matka porzucenie pragnienia rodzina miłość

Książka opowiada historię trzech sióstr, porzuconych przez matkę i wychowywanych przez kolejne nianie i najstarszą z sióstr, z uwagi na karierę aktorską ich ojca. Poznajemy je w przełomowym momencie życia, jakim jest macierzyństwo. Jedna z sióstr zachodzi w nieplanowaną ciążę, druga choć bardzo chce, nie może mieć upragnionego dziecka, a trzecia siostra instynkt macierzyński zaczyna odczuwac dopiero po narodzinach siostrzenicy. Opowieść o siłę siostrzanej miłości, wsparciu i sile kobiet.

Po opisie okładki - trochę się bałam. Nie potrafiłam wywnioskować nawet jaki gatunek książki mam w ręku. W zasadzie nie spodziewałam się rewelacji. Okazało się że Parsons jak na felietonistę przystało ma bardzo lekkie pióro. Tematyka jeszcze mnie nie dotyczy, ale czytało mi się świetnie, zupełnie tak jakby był to temat mi bliski. Polecam dla miłośników dobrego obyczaju o słodko-gorzkim smaku.

Kolejna z moich ulubionych książek. Świetne przedstawienie codziennych realiów. Bezpłodność, niechciana ciąża i potrzeba wolności w jednym. Nie potrafię się utożsamić z jedną bohaterką, ponieważ posiadam przynajmniej jedną cechę każdej z nich. Z Jessicy opiekuńczość, z Megan wytrwałość i z Cat niezależność.

1961

Wypożyczyłam tą książkę z biblioteki,bo po wielu poszukiwaniach nic nie mogłam znaleźć -zaczęłam ją czytać od niechcenia,ale w miarę czytania powieść mnie wciągnęła-dlaczego?
Jest to zwykła opowieść o życiu kobiet- trzech siostrach ,o wyborach jakie musiały dokonać -problem zajścia w ciążę ,problem niechcianej ciąży- z wszystkimi tymi problemami borykamy się i my .
Książka jest pełna ciepła i miłości,lekko się czyta-mi się bardzo podobała.

Książka...

Czyta się lekko. Historia trzech sióstr, opuszczonych przez matkę w dzieciństwie. Matka, znużona codziennym życiem pewnego dnia żegna się z córkami. Dziewczynki obserwują odjazd taksówki z nieznanym mężczyzną na tylnym siedzeniu. Najstarsza wówczas przejęła rolę opoki dla dwóch młodszych sióstr,zwłaszcza przy wieczne nieobecnym pracującym jako aktor ojcu. Dorosłe próbują ułożyć życie po swojemu. Widać wpływ osieroconego dzieciństwa. Najstarsza chce być niezależna, w jej wolnym życiu brak miejsca na dzieci. Środkowa to ucieleśnieniem idealnej matki i żony. Odchodzi z pracy- według swojego planu, by czekać na w domu na zajście w ciążę. Trzecia, to robiąca karierę młoda lekarka, przed końcowymi stażami, która nie jest jeszcze na etapie myślenia o potomstwie. Wszystkie mają sprecyzowane plany na przyszłość. Niekoniecznie wszystko układa się zgodnie z wyobrażeniami bohaterek. Niemożność zajścia w ciążę jednej, przypadkowa ciąża drugiej na początek. Zawirowania związane z pracą , partnerami życiowymi. Co innego staje się najważniejsze. W książce mimo, że nie ma sielanki potrafią wszystkie trzy odnaleźć szczęście i utrzymać siostrzaną wspólnotę.

Cudowna opowieść o wielu aspektach miłości,
o problemach jakie trzeba w życiu przezwyciężyć
oraz o tym co tak naprawdę jest najważniejsze. Polecam:)

Cudowna opowieść o wielu aspektach miłości,
o problemach jakie trzeba w życiu przezwyciężyć
oraz o tym co tak naprawdę jest najważniejsze. Polecam:)

Sama historia nie była innowacyjna. Ale czasami trzeba przeczytać taką zwykła życiowa książkę.Szybko się czyta. O niebo lepsza od Mojej ulubionej żony.Polecam

Przeczytana po raz drugi, odnaleziona po latach...

Książka w sumie nie wybitna, ale coś musi w niej być, skoro tak długo siedziała mi w głowie. Czyta się łatwo, chociaż porusza poważne tematy, tylko miejscami niepotrzebnie jest zbyt wulgarna.

Przeczytana po raz drugi, odnaleziona po latach...

Ksiazka która czyta się jednym tchem, kobieca tematyka ale nie przesłodzona tylko życiowa, trochę zagmatwana jednak ze szczęśliwym zakończeniem :-) polecam bo lektura jest przyjemna i łatwo się ją czyta :-)

Ciekawa historia, przyjemni bohaterowie do ktorych sie przyzwyczajamy i przeżywamy ich rozterki, nieraz wrócę do lektury

• Obyczajowe