Kultura medialna średniowiecza

Okładka książki Kultura medialna średniowiecza
Edmund Kotarski Wydawnictwo: Semper historia
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Semper
Data wydania:
2017-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-01
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375072198
Tagi:
historia średniowiecze kultura
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
347
120

Na półkach:

Praca zajmuje się sposobami komunikacji w wiekach średnich: od mediów osobowych (oralnych) poprzez pismo (w średniowieczu umiarkowanie popularne) po media wizualne (obrazy, rzeźby, witraże, pieczęcie, ale i gesty). Gdański profesor zwrócił także uwagę na media sutuujące się pomiędzy pismem i obrazem - tzw. intermedia (synergiczne, gdy obraz i pismo tworzyły jedność; oraz komplementarne - gdy pismo dopełniało obraz i vice versa). Publikację wyróżnia przemyślana kompozycja, bogata warstwa egzemplifikacyjna (odwołująca się do kultury i sztuki właściwie całej Europy), imponująca bibliografia. Podjęte zostały tematy nieczęsto obecne w opracowaniach historycznoliterackich: symbolika pieczęci, problematyka rycerskich turniejów, zagadnienie intermedialności.
Jedyny mankament to brak bibliografii na końcu książki, ale za to jest indeks osobowy.

Praca zajmuje się sposobami komunikacji w wiekach średnich: od mediów osobowych (oralnych) poprzez pismo (w średniowieczu umiarkowanie popularne) po media wizualne (obrazy, rzeźby, witraże, pieczęcie, ale i gesty). Gdański profesor zwrócił także uwagę na media sutuujące się pomiędzy pismem i obrazem - tzw. intermedia (synergiczne, gdy obraz i pismo tworzyły jedność; oraz...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    6
  • Przeczytane
    4
  • Historia
    2
  • Średniowiecze
    1
  • Wyp_z_BUWr
    1
  • Bardzo
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kultura medialna średniowiecza


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne