Kultura medialna średniowiecza

Semper
historia średniowiecze kultura
historia
historia średniowiecze kultura

Praca zajmuje się sposobami komunikacji w wiekach średnich: od mediów osobowych (oralnych) poprzez pismo (w średniowieczu umiarkowanie popularne) po media wizualne (obrazy, rzeźby, witraże, pieczęcie, ale i gesty). Gdański profesor zwrócił także uwagę na media sutuujące się pomiędzy pismem i obrazem - tzw. intermedia (synergiczne, gdy obraz i pismo tworzyły jedność; oraz...

więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kultura medialna średniowiecza