Pan Samochodzik i Winnetou

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 11) literatura dziecięca
1995-06-08
1976-01-01
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
Pan Samochodzik Winnetou ekologia Nienacki
Pan Samochodzik (tom 11)
literatura dziecięca
1995-06-08
Pan Samochodzik Winnetou ekologia Nienacki

Książka odróżnia się od reszty cyklu tym, że brak w niej poszukiwania zaginionych skarbów, czy wyścigu po ukryte/ skradzione dobra kultury. Tym razem autor opisuje piękno mazurskich jezior, lasów i łąk, które każdego roku padają ofiarą spragnionych wypoczynku turystów. Cóż to jednak za wypoczynek, skoro wszędzie gdzie tylko pojawiają się turyści to w ślad za nimi kroczy...

Na półkach: , , , , ,

Moja najukochańsza książka i zdecydowanie ulubiona z serii 😍

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

Po "Fantomasie" miałem do przeczytania jeszcze jedną książkę z przygodami Pana Samochodzika.Tym razem akcja działa się w Polsce na Mazurach,a jej tematem przewodnim była ochrona przyrody.Tytułowy Winnetou to pseudonim mazurskiego dziwaka,który to wyprowadził się z Warszawy żeby chronić przyrody w mazurskiej wiosce.Było sporo o żeglarstwie,o zagrożonych gatunkach i trochę...

Mimo, że autor dosyć topornie zarysował fabułę i stara się ta książką prowadzić działania dydaktyczne to sama przygoda jednak wciąga, a o to chyba chodzi w książce.

Szczegółowy żargon żeglarski w książce dla dzieci? kto ma to zrozumieć i z pamiętać? Ciągłe kłótnie bohaterów i infantylna gadka indiańska. W skrócie blee.

piękne

To dzięki tej książce zainteresowałem się Karolem Mayem, więc poza rolą rozrywkową ma też rolę popularyzatorską.

Polecam.

Niestety, moim zdaniem jedna ze słabszych części "Pana Samochodzika". Autor we wstępie napisał, że chciał się trochę pobawić formą, sparodiować styl indiański i sam przyznał, że trochę mu nie wyszło. Sama intryga raczej dziwna i mało prawdopodobna (zły, "bogaty" ośrodek wczasowy spiskuje przeciwko biednym, indywidualnym wczasowiczom). Śmieszna jest "Milady" - jakaś...

2 596
  • Pan Samochodzik