Wybrańcy losu

Okładka książki Wybrańcy losu Gabriella Poole
Okładka książki Wybrańcy losu
Gabriella Poole Wydawnictwo: MAK Verlag Cykl: Akademia mroku (tom 1) fantasy, science fiction
Akademia mroku (tom 1)
Secret Lives
MAK Verlag
2011-05-16
2011-05-16
Kinga Kwaterska

Meh.

Cassandra to jedna z tych mniej bystrych bohaterek, ale na jej korzyść muszę przyznać, że podobało mi się to, że faktycznie starała się rozwiązać tajemnicę. Mimo to jej nie polubiłam. W każdym razie mam dość biernych mamei, które widzą, że coś nie gra i wesoło nie zawracają sobie tym pięknych główek.

Jej przyjaciółka też specjalnie sympatii nie wzbudza, ale mogło być gorzej.

Za to ten cały Richard to już jakieś nieporozumienie. Chłop śmierdzi na kilometr, gada tylko o sobie, a jego lojalność to najbardziej wątpliwa i podejrzana sprawa w całej szkole (w której grasują podobno wampiry, chciałabym przypomnieć),tymczasem ta mała idiotka, Cassie, stwierdza, że super jest. Zresztą wracając do Cassandry, to w sumie warto zaznaczyć, że ona totalnie ufa typom spod ciemnej gwiazdy (Stara baba, którą widziałam raz i która dziwnie na nią patrzyła? Świetnie, pozwierzam jej się!) Dalej mnie to frustruje, a przeczytałam tę powieść już parę dni temu.

Książka składa się ze zlepionych ze sobą scenek akcji (powiedzmy). Nie ma tu rozwoju postaci albo chociaż jakiejś ciekawej odskoczni w postaci wątku pobocznego. Nie, zazwyczaj wygląda to tak, że bohaterowie wymyślają chytry, sprytny plan, a potem od razu go realizują. Czasem narzekam, że się wlecze, tutaj niby nie, ale i tak nie robi się dzięki temu ciekawiej.

Ogółem największym plusem powieści jest jej długość – da się szybko przeczytać i zapomnieć.

Meh.

Jej przyjaciółka też specjalnie sympatii nie wzbudza, ale mogło być...

Gabriella Poole przedstawia w swojej książce "Wybrańcy losu" historię Cassie Bell, która zostaje przyjęta do elitarnej Akademii. Co semestr szkoła przenosi się do nowego egzotycznego miasta, a uczniowie są niezwykle piękni, wyrafinowani i bogaci. Cassie, coraz bardziej zafascynowana tajemnicami szkoły, odkrywa istnienie Wybranych - grupy uprzywilejowanych uczniów, którzy utrzymują innych na dystans. Jednak im więcej dowiaduje się o mrocznych sekretach i tajemnicach Akademii, tym bardziej ryzykuje własne życie.

Książka obiecuje wciągającą fabułę, pełną zagadek i niebezpieczeństwa. Czytelnik zostaje wplątany w intrygujący świat, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje, i wszyscy mają coś do ukrycia. Tajemniczy chłopak krążący nocami po korytarzach i niewyjaśnione okoliczności śmierci poprzedniej stypendystki dodają historii nuty napięcia i tajemniczości.

Niestety, ocena 3/10 odzwierciedla pewne słabości tej powieści. Mimo obiecującego pomysłu, wykonanie nie zawsze trzyma równy poziom. Niektóre wątki są przewidywalne, a rozwinięcie postaci pozostawia wiele do życzenia. Ponadto, tempo narracji jest niestabilne, a niektóre opisy i dialogi są mało przekonujące.

Gabriella Poole stara się stworzyć intrygujący świat i wprowadza elementy paranormalne do historii. Jednakże, dla wymagających czytelników, "Wybrańcy losu" nie spełniają oczekiwań pod względem głębi fabuły, rozwoju postaci i ogólnej jakości pisarskiej.

Pomimo tego, jeśli jesteś fanem młodzieżowych powieści paranormalnych i interesuje Cię śledzenie losów bohaterów w tajemniczym świecie Akademii, to może być lektura wciągająca i dostarczająca chwilowej rozrywki. Jednak dla innych czytelników, którzy oczekują bardziej złożonej i przemyślanej historii, "Wybrańcy losu" nie spełnią oczekiwań.

Książka ogólnie nie jest zła ale za typowa. Główna postać to ta typowa niezdatna uczennica, która staje się kimś ważnym i zakochuje się w tym przysłowiowym księciu.

90/21

90/21

Główna bohaterka jest tak irytująca ze sama sobie gratuluje ze przeczytałam TO DZIELO LITERACKIE do końca. Daje 4 za reszte bohaterów Wybranych .

Książka przewidywalna i sztampowa - znany i wielokrotnie wykorzystywany motyw nowej uczennicy w elitarnej szkole pełnej tajemnic. Po kilkunastu stronach aż musiałam sprawdzić czy już jej wcześniej nie czytałam.
Z drugiej strony książka jest lekko napisana i dość dobrze się czyta. Polecam, ale tylko jeśli jesteś wielbicielką romansów paranormalnych i to w wieku poniżej 18 lat. Ja na pewno nie będę kontynuować tej serii.

Książka naprawdę mocno przeciętna. Nie będę kontynuowała tej serii. Jest to niby fantastyka, ale dopiero pod koniec lektury dowiadujemy się, że są tu jakieś mistyczne postaci. Główna bohaterak Cassie była specyficzną postacią... dało się odczuć, że nosi w sobie agresję i tak jakby zaszufladkowanie. Może dlatego, że autorka osadziła ją w Domu Dziecka, jako dziecko niechciane z trudną przeszłością. Ale nie mniej jednak nie podobało mi się jej podejście do wielu spraw. Była trochę irrytująca, brakowało jej... rozwagi. Pozostali bohaterowie tzw. Wybrani zostali przedstawieni już lepiej. Ale dużym minusem było to, że prawie całą książkę trzeba było zmęczyć, żeby w jej zakończeniu rozwinęła się akcja.
Język I tomu Akademii Mroku był infantylny. Nie wiem czy winą jest złe tłumaczenie, ale czytało się koszmarnie ze względu na złe ułożenie zdań, nie było takiego płynięcia podczas czytania i oglądania świata Poole dzięki wyobraźni. Zabrakło plastyczności, konstrukcje zdań były nienaturalne.

,,Wybrańcy losu'' to 1 z 4 tomów cyklu Akademia mroku.

Autorka:
Gabriella Poole

Główna bochaterka:
Cassandra Bell(Cassie Bell)

Fabuła:
Cassandra z uwagi na jej inteligętność została przyjęta do Akademi Darkea, do której uczęszczają piękni i bogaci uczniowie.Na początku nie jest jej łatwo anbowiem jest osobą pochodzącą z domu dziecka, a nie dzieckiem bogaczy i do tej szkoły dostała się ze względu na stypendium.Lecz gdy zaprzyjaźnia się ze swoją współlokatorką Isabellą,wszystko zaczyna się układać.Wszysto jest dobrze do momentu gdy panna Bell nie posłuchała rady by trzymać się z daleka od Wybranych...W tym semestrze Akademia Darkea znajduje się w Paryżu. Cassie postanawia odkryć tajemnice Wybranych.Jednym ze sposobów jest zostaniem jedną z nich co staje się celem głównej bochaterki.I w dodatku Cassandrze zaczyna podobać się pewien chłopak z grona Wybranych.Czy Cassie uda się zostać Wybraną?Jaki mroczny sekret skrywa ta akademia? Kim są Wybrańcy?Czy Cassandra robi dobrze próbując do nich dołączyć?W jakim chłopaku zakochała się stypendystka? Dokąd zaprowadzi ją te zakochonia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w 1 tomie cyklu Akademia Mroku pod tytółem ,,Wybrańcy losu''

Moja opinia:
Cudowna książka. Mrok, groza, tajemnice, miłość, przyjaźń, wspaniali bohaterowie i fantastyczny humor. Kocham tą książkę. Jak dla mnie nie ma tutaj coś takiego jak nuda, wciąga i porywa czytelnika do świata niby normalnego a jednak przeciwnie. Można tutaj znaleźć coś takiego jak lojalność wobec bliskich co strasznie mi się podoba. Na pewno osoby lubiące książki typu groza z zastrzykiem miłości i prawdziwej przyjaźni nie będą zawiedzione tą książką. Wątek miłosny nie rozrasta się jest go tyle ile jak na mój gust w książkach powinno być. Ja nie rozczarowałam się na niczym. Polecam, Polecam i jeszcze raz Polecam.

Books-are-my-life

,,Wybrańcy losu'' to 1 z 4 tomów cyklu Akademia mroku.

Autorka:
Gabriella Poole

Główna bochaterka:
Cassandra Bell(Cassie Bell)

Fabuła:

Takie se, prawdę mówiąc. Bez polotu, jakiegoś dużego "wow". Po prostu.. Taka książka, którą momentami czyta się trochę na siłę.

Cassie jest stypendystką zaczynającą naukę w Akademii Drake'a. Do szkoły uczęszczają w większości nastolatkowie z bogatych rodzin. Najważniejsi są jednak Wybrani, którzy należą do tzw. elity szkolnej mającej swoje prawa i przywileje. Cassie nie przepada za Wybranymi. Lecz wyjątkiem jest Richard oraz Ranjit, który ją intryguje. Poznaje też Isabelle, która chce dołączyć do Wybranych oraz Jake'a , który obwinia ich za śmierć swojej siostry. Cassie postanawia dowiedzieć się więcej o elicie szkoły, która skrywa swoje tajemnice przed innymi uczniami. Dziewczyna dowie się, że nie wszyscy są tacy za jakich uważała ich wcześniej, a w Akademii jest bardziej niebezpiecznie niż jej się wydawało.