Amore, Amore! Miłość po włosku

Świat Książki
literatura obyczajowa, romans
Magdalena Jatowska
neapol włochy kuchnia krajobraz romans obyczaj kultura włoska

"..., czy wiesz, ile wart jest pocałunek?... Jego wartość polega na obietnicy, jaką on w sobie niesie. Przyrzeczenie i niepewność. A także ryzyko".

Włochy to miejsce, które od dawna znajduje się na mapie moich planowanych podróży. Chciałabym więc wiedzieć, co tak naprawdę oznacza bycie Włochem czy Włoszką. Ta książka częściowo odpowiada na to pytanie.

Maria Carmen Morese...

Ciekawa, zawiera dużo faktów o Włoszech.

Książka mocno przeciętna. Dla mało wymagającego czytelnika polecana, dla wymagającego mniej. Brak rozwinięcia pewnych wątków, z których można by zrobić bardzo ciekawą część książki. Natomiast myślę, że nie najgorsza.

kopia z mojego bloga:
"Valeria jest wykrztałconą zbliżajacą się do trzydziestki kobietą mającą dobrą pracę w pewnym znanym niemiecki czasopiśmie dla kobiet, ale nie układa się jej w życiu prywatnym. Właśnie rozstała się z wieloletnim partnerem, jest zła i załamana. Postanawia wyjechać na rok do Włoch, do rodziny ze strony mamy, Jej mama bowiem jest włoszką. Ponieważ nikt...

przeczytane 26.12.2011
powtórzone 26.07.2019 - dodałam gwiazdkę ;)

Powieść mogła by być fajna. Posiada wstęp do ciekawych wątków lecz...właśnie brak ich rozwinięcia...
Muszę przyznać,że spodziewałam się powieści z dreszczem emocji i więcej włoskiego humoru sytuacji. Tego niestety zabrakło.

Pięć gwiazdek za informacje o Włoszech, za fabułę niestety zero.

"Amore, amore! Miłość po włosku" jedna z najgorszych książek jakie przeczytałam 🤦‍♀️ Połączenie przewodnika turystycznego z podrzędnym poradnikiem podrywania 🤦‍♀️ Na szczęście nie zapłaciłam za nią dużo, w promocji całe 9,90 PLN 😁 Kupiłam ją kilka lat temu, w czasach mojego zachwytu nad książkami Marleny De Blasi i ogromnej miłosci do Włoch 😍

Jednak książki z włoskim klimatem nie sa dla mnie.

Szukałam powieści, która wprowadzi mnie we włoski klimat, która sprawi, że poczuję na sobie promienie gorącego słońca i unoszący się w powietrzu zapach sosu z pomidorów, dzięki której odbędę w myślach spacer wąskimi uliczkami na których cień daje rozwieszone między oknami pranie. I tak natrafiłam na książkę, której tytuł mówi wszystko – "Amore, amore! Miłość po włosku"...

• 2013
  • 2012