Dom w Italii

literatura piękna
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Włochy italia dom bestseler kuchnia włoska kolarstwo rower powrót

Oficjalne recenzje i

Nigdy nie jest za późno na szczęście

[ 10 ] Link do recenzji

Pełna ciepła książka o miłości, stracie, zaczynaniu życia od nowa. I że wiek to tylko cyferki w dowodzie.
Czyta się lekko i przyjemnie, zwłaszcza wtedy gdy wokoło bombardują nas same negatywne wiadomości.

Świetna, lekka opowieść do czytania w podróży:)

Kolejna rewelacyjna powieść Petera Pezzellego. Jeśli lubicie włoskie klimaty, nieszablonową powieść o miłości, która nie jest pierwszoplanowym wątkiem to zdecydowanie polecam wszystkie książki tego autora. Nie ma ich niestety zbyt wielu i przeczytałam już wszystkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by za jakiś czas sobie je przypomnieć.
Peppi to starszy pan mieszkający w...

Pięknie ukazane Włochy - te naturalne, rodzinne, prowincjonalne. Spokojny rytm życia, choć problemy jak wszędzie. Ciekawie wplecione w wygłaszane kwestie pojedyncze włoskie słowa, co dodaje klimatu całej opowieści i możemy jeszcze bardziej poczuć się jak we Włoszech :). Jedynie wątek miłosny nie do końca mi się podobał - bohaterowie w zasadzie się dowiedzieli o swoim...

Pogodna opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na nową miłość. Każdą bajkę pisaną ku pokrzepieniu serc przyjmuję od P. Pezzelliego bez zastrzeżeń. Tym razem mamy Peppiego o włoskich korzeniach, który przedwcześnie owdowiał. Zniechęcony i ze złamanym sercem rusza do kraju przodków. Planuje osiąść w należącym do siebie mulino czyli młynie gdzieś w wiejskim zakątku...

Książka z klimatem, duszą, zapachem, kolorem.

Co prawda czytadło, nic wielkiego, ale całkiem przyjemne, jak zresztą większość książek w tym klimacie. Na jeden wieczór. Miły:)

Bardzo miła i lekka książka. Charakterystycznie dla autora, powieści spod jego pióra czyta się jednym tchem. Polecam każdemu kto chcę w chłodny zimowy wieczór oderwać się od rzeczywistości i przenieść do ciepłej i słonecznej Italii. Trochę ciekawych zwrotów z akcji, jednak niestety jest dosyć przewidywalna.

Optymistycznie..., naiwnie ale żeby się oderwać i nie myśleć to jak najbardziej:)

3 przeczytane książki danego autora powinny dać nam pojęcie, czy się polubimy, czy nie. To była trzecia książka Petera Pezzelli i z całą pewnością ostatnia, jaką przeczytałam. Niezwykle naiwny, żeby nie powiedzieć, dziecinny styl pisania, którego nie mogłam znieść. Zakończenie przewidywalne aż do bólu. Chociaż akurat w tej książce, to do końca nie mogłam uwierzyć, że tak...

Dyskusje

• 2012