Gwiazdy patrzą na nas

Okładka książki Gwiazdy patrzą na nas
Archibald Joseph Cronin Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX klasyka
klasyka
The stars look down
Instytut Wydawniczy PAX
1973-01-01
1973-01-01
Józef Szpecht
Anglia kolpalnia wyzysk górnik walka prawo

TO jest LITERATURA. Cronin nie sili się na łatwe rozwiązania fabularne, ani na koniec powieści, który tchnąłby melodramatycznym optymizmem. To proza pokazująca...prozę życia angielskich górników przed i po I wojnie światowej. Znajdziecie w niej bohaterów naiwnych aż do czytelniczej irytacji, malkontentów, głupiutkie kobietki i dzielne niewiasty, idealistów-nierealistów, płacących ogromną cenę za marzenia oraz cwaniaków, dążących "po trupach" do ich osiągnięcia. Jednym słowem - życie. A że pisane to było dawno? Nic nie szkodzi! Natura ludzka pozostaje ta sama od wieków, więc i tematyka zupełnie aktualna.

Dodaj cytat z książki Gwiazdy patrzą na nas