Gwiazdy patrzą na nas

The stars look down
klasyka
Józef Szpecht
Anglia kolpalnia wyzysk górnik walka prawo

TO jest LITERATURA. Cronin nie sili się na łatwe rozwiązania fabularne, ani na koniec powieści, który tchnąłby melodramatycznym optymizmem. To proza pokazująca...prozę życia angielskich górników przed i po I wojnie światowej. Znajdziecie w niej bohaterów naiwnych aż do czytelniczej irytacji, malkontentów, głupiutkie kobietki i dzielne niewiasty, idealistów-nierealistów,...

Dyskusje

• Dawno temu przeczytane
  • Na wymianę
  • Literatura brytyjska
  • 000 Nie chcę czytać, ale mam (miałam)
  • Piękna obca
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Gwiazdy patrzą na nas