Powołanie

Okładka książki Powołanie
Phyllis Christine Cast Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: W kręgu mocy Partholonu (tom 0.2) Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść młodzieżowa fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
W kręgu mocy Partholonu (tom 0.2)
New York Times Bestselling Authors: Powieść młodzieżowa
szamanka dziedzictwo

Patronaty LC

Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 6,9
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 5,5
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Found Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Found Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Forgotten Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Forgotten Kristin Cast, Phyll...

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Randki z piekła Kelley Armstrong, Lori Handeland, Kim Harrison, Lynsay Sands
Ocena 6,1
Randki z piekła Kelley Armstrong, L...
Okładka książki Pocałunki z piekła Kelley Armstrong, Kristin Cast, Richelle Mead, Alyson Noël
Ocena 6,0
Pocałunki z pi... Kelley Armstrong, K...
Okładka książki Wiedźma Nancy Holder, Debbie Viguié
Ocena 5,6
Wiedźma Nancy Holder, Debbi...
Okładka książki Nieśmiertelni. Miłosne Opowieści Wampiryczne Rachel Caine, Kristin Cast, Claudia Gray, Nancy Holder, Tanith Lee, Richelle Mead, Cynthia Leitich Smith, Rachel Vincent
Ocena 5,8
Nieśmiertelni.... Rachel Caine, Krist...
Okładka książki Przebudzona Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 7,0
Przebudzona Kristin Cast, Phyll...

Po drugą część tej serii sięgnęłam po prawie 8 latach od przeczytania tomu pierwszego - "Przepowiedni". Wtedy nie wiedziałam jeszcze, jak długo mi to zajmie.
Muszę przyznać, że kolejna część historii podobała mi się dużo bardziej. O ile pierwsza połowa nieco się dłużyła, niespecjalnie wiele się w niej działo, o tyle akcja drugiej zagęściła się i zawierała parę momentów, kiedy np. po skończeniu rozdziału chciało się czytać dalej. Nie było to co prawda wbijanie w fotel czy coś w tym rodzaju, bynajmniej. Ale momenty, w których rosła ciekawość, co się zaraz wydarzy, jak najbardziej.
Tym razem bez jakiejkolwiek przerwy sięgnę po kontynuację czy też kolejną część serii.

Hmm. Skończyłam ją w piątek zeszły a dopiero teraz piszę o niej hah. No ale więc tak. Bardzo długo ją szukałam ;-) i w końcu ją przeczytałam.
Książka od samego początku mnie wciągneła,losy Bri i Cu były ciekawe każde z nich musiało odszukać siebie,Cu po stracie ukochanej ;-( aż się popłakałam eh no ale życie się toczy się dalej, Gdyby nie Bri to Cu by się zabił z tej tęsknoty heh jego druga dusza jak to tam nazywali była w innym świecie tam szczęsliwa i dzięki Bri udało się go uleczyć ;-) .. Jeju nie umiem opisywać hehe. Najwspanialszy był moment kiedy Bri i Cu się pobrali no ale wiadomo on człowiek a ona Centaur hehe ale kiedy Brii wypiła z tego kielicha i stała się Szamanką to mogła zmieniać ciało ;-, Najlpsze było zakończenie tej całej historii ;) .. Lepiej sobie przeczytajcie Sami ! :P

OSTRZEŻENIE! Nie tykać, pod żadnym pozorem nie czytać, przesuwać za pomocą kija najlepiej w kombinezonie ochronnym. "Zawartość słowna silnie trująca,mieszająca w głowie: niepożądane efekty uboczne takie jak ból głowy, czkawka spowodowana histerycznym śmiechem" Popełniłam duży błąd sięgając po kontynuację, ponieważ miałam nikła nadzieję że druga część okaże się bardziej znośna niż pierwsza- jak głosi przysłowie,jednak, "Nadzieja matką głupich".

Poprzednia część była lepsza, śmieszna. Ale to przez Cu, był taki przygnębiony przez większość książki. Mimo wszystko mnie się podobała. Taka ,o, książka. Takie czytadło... Niby nic, ale czas spędzony przyjemnie.

Przeczytane!

Przeczytane!

Powołanie jest to drugi tom ksiązki P. C. Cast.

Głównymi bohaterami są Brighit i Cu, którzy należą do klanu McCallana.
Brighit jest kobietą - centaurem, dla klanu jest ona łowczynią.
Siostra Cu prosi Brighit aby wyruszyła za jej bratem by doprowadziła Go bezpieczenie do domu, ponieważ Cu wybrał się po Nowych Formarian i martwi się czy tak zdruzgotany po śmierci Brenny (jego ukochanej) uda mu się wrócić całym i zdrowym do domu.
Okazało się, że Brighit nie jest tylko silną łowczynią ale także po matce ma zdolności szamanki.
Dzięki czemu udaje się jej dotrzeć do Cu i pomaga mu odzyskać dawnego niego.. Oczywiste było to, że się w sobie zakochali..
Brighit po powrocie do klanu dowiedziała się, że jej matka nie żyje i chcę aby ją pomściła. Okazuje się, że brat Brighit chce zemścić się na klanie McCallanów i zabić nowych Formarian, więc aby nie doszło do wojny pomiędzy nimi, Brighit chce przyjąć swoje dziedzictwo i zostać szamanką aby móc być władczynią centaurów i nie doprowadzić do wojny.
Cu pomaga jej we wszystkim i tak zostaje jej mężem - co było do przewidzenia.. I nagle Brighit potrawi zmienić kształt w szczupłą kobiete aby móc połączyć się z Cu.

W książce przedewszystkim brakuje dynamiki, akcji. A w kwestii romansu było wszystko przewidywalne nic nie trzymało w napięciu, co do zalet powiem szczerze, że fabuła jest bardzo dobra tylko szkoda, że brakuje w niej porywczych fragmentów.
Chciałabym aby Autor książki potrafił podnieść zmysły, wyobraźnię ale nic z tego.. Co jest bardzo przykre.. Bo książka miała duże ambicje. Ale widocznie nie można mieć wszystkiego.

Powołanie jest to drugi tom ksiązki P. C. Cast.

Głównymi bohaterami są Brighit i Cu, którzy należą do klanu McCallana.
Brighit jest kobietą - centaurem, dla klanu jest ona łowczynią.

Jeśli komuś spodobała się pierwsza cześć to druga jest jeszcze fajniejsza:)

Jeśli komuś spodobała się pierwsza cześć to druga jest jeszcze fajniejsza:)

Książka nie była zła, aczkolwiek nie była także nie wiadomo jak fajna. W połowie ją odłożyłam, bo mnie znudziła. Dokończyłam ją po ponad roku, gdy już na prawdę nie miałam co czytać.

wciągnęła szczególnie im dalej tym ciekawiej. Zdaje się że jest więcej części więc niebawem poszukam i dorzucę do przeczytanych.

Książka jest dla kogoś kto lubi fantasy, polecam

Książka jest dla kogoś kto lubi fantasy, polecam