Bliskość. Zaufaj sobie i innym

Osho Wydawnictwo: Garamond religia
Intimacy. Trusting Yourself and the Other.
Bogusława Koziorowska-Jurkevich
Garamond
bliskość osho rozwój duchowy
Intimacy. Trusting Yourself and the Other.
religia
Bogusława Koziorowska-Jurkevich
bliskość osho rozwój duchowy

Osho - albo się uwielbia, albo nie czytało ;). Wartościowa pozycja.

Odkryj nową jakość życia! Osho w wyważonej i pełnej wyczucia książce krok po kroku oswaja czytelnika z ryzykiem bliskości. Pokazuje, w jaki sposób zmierzyć się z lękiem przed intymnością i jak go przekroczyć. Podpowiada, jak pielęgnować siebie i swoje relacje, aby budować otwartość i zaufanie.

Książka według mojego uznania zasługuje na 9/10 gwiazdek. Nie jest to "poradnik", to książka dająca czytelnikowi o wiele więcej niż stos złotych rad. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy czują się osamotnieni w dzisiejszym świecie. Dzięki niej na pewno zrozumieją, dlaczego są samotni, a od czytelnika zależy, czy będzie chciał to zmienić.
W książce podoba mi się również to,...

Wiele zrozumiałam dzięki tej książce. Dobrze że na nią wpadłam.

Nie tak dobra, jak inne, bardziej "konkretne" książki Osho, niemniej nadal warta uwagi.

Bardzo dobra książka, która uświadamia wiele ważnych wzorców, mechanizmów działania w relacji z drugim człowiekiem, ale też postępowania z samym sobą. Osho miał dar doskonałego uchwycenia i pokazywania sedna problemów, z którymi boryka się każdy człowiek, ale nie każdy jest w stanie je dostrzec lub dojść do przyczyn określonego postępowania czy myślenia. Wszystko jest...

Całkiem przyjemna narracja, nawet jeśli autor odrobinę się powtarza.
Osho przedstawia możliwości, ale nie sugeruje narzędzi do ich wykonania. Podaje cel, ale go nie narzuca. To dobre, bo nie budzi w czytelniku automatycznego sprzeciwu, który pojawia się zazwyczaj przy rozkazach.
To z pewnością refleksyjna lektura. Nawet jeśli jej treść nie jest nowością, nadal stanowi dobre...

Wydawałoby się niektórym, że poradniki są dla słabych, którzy nie potrafią radzić sobie z życiem. A może wszyscy potrzebujemy potwierdzenia własnych życiowych rozwiązań, by w końcu coś zrobić? Może te wszystkie odpowiedzi są w nas od dawna, ale nie wiemy, czy to odpowiednie lub mamy mętlik w głowie.
Osho wskazuje drogę, którą powinien znać każdy z nas. Akceptacja siebie to...

Polecam.

Lubię książki z serii Osho, ale ta jakoś bardzo mnie nie pochłonęła. Szybko się czyta, mało jest typowych rozwinięć o tym samym autora. To jest plus. Sporo znajdujących się tu informacji, już wcześniej można było wyczytać z innych książek Osho.

• Chcę w prezencie
  • Psychologia