Umysł zen, umysł początkującego

Okładka książki Umysł zen, umysł początkującego
Shunryu Suzuki Wydawnictwo: Elay religia
buddyzm zen

więcej Więcej

Można się wzruszyć.

Klasyka buddyzmu ZEN

Obowiązkowa lektura dla praktykujących medytacje.

Super książka na początek. Nie przejmujcie się momentami konsternacji i zastanowienia nad sensem dopiero co przeczytanego zdania. To jest zadanie tej książki. Ma ona poniekąd zmuszać do zastanowienia nad słusznością swoich działań. Polecam

Książka jest wspaniałym wstępem dla osób zainteresowanych buddyzmem zen. W przystępny i ciekawy sposób wyjaśnia podstawy praktyki buddyzmu zen i na czym opiera się ta filozofia (Suzuki nie zaleca stosowania tego typu etykiet, jak np. filozofia). Książka podzielona jest na niedługie rozdziały opisujące/wyjaśniające konkretne zagadnienia.

Niestety, książka obecnie dostępna...

Ksizka super, od dluzszego czasu ciekawila mnie medytacja , oraz elementy filozofii. oraz jak i poco praktykowac. teraz juz wiem z czym to sie je a ksiazka napisana w bardzo przstepny przyjemny sposob dla kazdego . polecam :) Steve Jobs tez polecal

Na półkach: , , , ,

Jest to moja pierwsza przeczytana książka o buddyzmie, i właściwie myślę, że był to bardzo dobry start.
Książka jest napisana językiem prostym, łatwo przyswajalnym. Obfituje w masę pożytecznych cytatów (nie wyrabiałam się z zaznaczaniem). Jest podzielona na krótkie rozdziały, przez co zamierzam do niej wracać od czasu do czasu, aby w szybki sposób odświeżać pamięć. Polecam...

Książki zazwyczaj mówią nam, co powinniśmy zrobić, by dojść do wyznaczonego sobie celu, jak się zmotywować, jak przyswoić nową wiedzę i jak nabyć zdrowe nawyki. Ta książka płynie pod prąd, mówiąc nam, jak wyzwolić się spod jarzma współczesnej cywilizacji i jak być w najczystszym tego słowa znaczeniu. Tym razem nie chodzi o to, by swoją osobowość, ciało, "ja"...

za trudna dla kogoś kto nie praktykuje

Prosto, klarownie i dowcipnie na temat buddyzmu zen. Omówione zostały najważniejsze elementy buddyzmu: praktyka, postawa zen wobec życia i właściwe rozumienie buddyzmu. Jedyna uwaga jaką mam do tej książki, nauki tego oświeconego mistrza mogą być nieco opacznie zrozumiane, Suzuki silnie akceptuje pozornie irracjonalny, intuicyjny aspekt buddyzmu. Pragmatycy mogą poczuć się...

• Buddyzm
  • Chcę w prezencie