Umysł zen, umysł początkującego

Okładka książki Umysł zen, umysł początkującego Shunryu Suzuki
Okładka książki Umysł zen, umysł początkującego
Shunryu Suzuki Wydawnictwo: Elay religia
2010-07-01
978-83-930284-6-7
Jacek Dobrowolski, Adam Sobota
buddyzm zen

Dla fanów buddyzmu i praktyki zazen. Dla osób chcących się czegoś dowiedzieć o tym raczej niezbyt, aczkolwiek można powiedzieć, że jak chce się czegoś dowiedzieć o zazen to już błąd.

Moja pierwsza książka poruszająca tematykę Zen, po którą sięgnąłem po przeczytaniu "11 pierścieni Phila Jacksona". Nie sądziłem że tak różne książki będą się ze sobą łączyły. Ciekawe spojrzenie na życie i sposób postrzegania wszystkiego co nas otacza i nie otacza. Dla otwartego umysłu pozycja warta uwagi. Osobiście polecam.

Książka ta jest o niebyciu nie tu i nie teraz. Bardzo ciekawie opowiada o buddyzmie, chociaż ciągle zachęca nas do praktyki, ponieważ wiedza intelektualna zaspokaja nasze ego, ale nie przybliża nas do oświecenia, czy poznania naszej prawdziwej natury.

Można się wzruszyć.

Można się wzruszyć.

Klasyka buddyzmu ZEN

Klasyka buddyzmu ZEN

Obowiązkowa lektura dla praktykujących medytacje.

Obowiązkowa lektura dla praktykujących medytacje.

Super książka na początek. Nie przejmujcie się momentami konsternacji i zastanowienia nad sensem dopiero co przeczytanego zdania. To jest zadanie tej książki. Ma ona poniekąd zmuszać do zastanowienia nad słusznością swoich działań. Polecam

Książka jest wspaniałym wstępem dla osób zainteresowanych buddyzmem zen. W przystępny i ciekawy sposób wyjaśnia podstawy praktyki buddyzmu zen i na czym opiera się ta filozofia (Suzuki nie zaleca stosowania tego typu etykiet, jak np. filozofia). Książka podzielona jest na niedługie rozdziały opisujące/wyjaśniające konkretne zagadnienia.

Niestety, książka obecnie dostępna jest już właściwie tylko w bibliotekach i antykwariatach, i aż prosi się o jej reedycję. Mnie udało się zakupić i przeczytać jej angielską wersję, z której dostępnością nie ma właściwie problemów.

Zdecydowanie POLECAM tę wspaniałą książkę jako wstęp to buddyzmu zen.

Niestety, książka obecnie dostępna...

Ksizka super, od dluzszego czasu ciekawila mnie medytacja , oraz elementy filozofii. oraz jak i poco praktykowac. teraz juz wiem z czym to sie je a ksiazka napisana w bardzo przstepny przyjemny sposob dla kazdego . polecam :) Steve Jobs tez polecal

Jest to moja pierwsza przeczytana książka o buddyzmie, i właściwie myślę, że był to bardzo dobry start.
Książka jest napisana językiem prostym, łatwo przyswajalnym. Obfituje w masę pożytecznych cytatów (nie wyrabiałam się z zaznaczaniem). Jest podzielona na krótkie rozdziały, przez co zamierzam do niej wracać od czasu do czasu, aby w szybki sposób odświeżać pamięć. Polecam dla każdego, kto chce zagłębić się w piękną ideologię.

• Buddyzm
  • Do kupienia