Cień gejszy

Okładka książki Cień gejszy
Anna Klejzerowicz Wydawnictwo: Replika Cykl: Emil Żądło (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Emil Żądło (tom 2)
Replika
2011-03-14
2011-03-14
Klejzerowicz

Nie tylko dla fascynatów japońskich drzeworytów i historii Japonii z początków XX wieku. Wciąga!

Nie lubię zostawiać rozpoczętych serii, więc sięgnęłam po kolejny tom przygód Emila Żądło i jego przyjaciół. Ta przygoda spodobała mi się dużo bardziej - choć w pewnym momencie miałam w głowie "no, nie - znowu taki sam schemat", ale okazało się to nie być prawdą ;) Przyjemnie, szybko się czyta, jest dużo ciekawostek o Japonii i jej kulturze. Opowieść jest dosyć...

Żądło i nieco Japońskiej egzotyki. Połączenie śmiałe i zarazem udane. Sam Emil bez zmian. Trochę jak dziecko.

czytałam z przyjemnością. Dobry kryminał i sporo ciekawostek o Japonii

Ta część podobała mi się trochę mniej niż poprzednia ale może to dlatego , że ja już tak mam że gubię się w historii Państw ale fajnie było się dowiedzieć, ze w ogóle istnieje coś takiego jak drzeworyt na przykład ogólnie polecam

Wciągająca historia. Szybko się czyta.

Dwutorowo poprowadzona akcja: początek XX wieku i XXI wiek. Polska i Japonia. Ciekawie przedstawiona intryga. zagadka śmierci ludzi, którzy w jakiś sposób zetknęli się z japońskimi drzeworytami przez Baisona. Zagadka, którą przyjdzie rozwikłać Emilowi - dziennikarzowi śledczemu, jego życiowej partnerce Marcie oraz ich przyjacielowi - komisarzowi Zebrze. Prowadzone przez...

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Bardzo lubię tematykę Japonii a informację o alfabecie tej kultury były bardzo ciekawe.
Pozycja opowiada o tajemniczym morderstwie i drzeworycie.
Głównym bohaterem jest Emil Żądło, dziennikarz śledczy były policjant który chcę rozwiązać zagadkę morderstwa gdzie osoba była w posiadania japońskiego drzeworytu cała sprawa jest powiązana...

Na półkach: , , , , ,

To moje pierwsze spotkanie z pisarką Anną Klejzerowicz i to bardzo dobre.
Książka o Japonii pięknym kraju,o dziennikarzu śledczym Emilu Żądle,które życie zostaje zakłócone,ktoś pod niego się podszywa na licznych forach internetowych.Ktoś zapisuje komentarze o japońskich drzeworytach.
Zaintrygowały mnie te japońskie drzeworyty,gejsze co są w Japonii,ponieważ bardzo...

Polubiłem Emila i jego przyjaciół.Do dobry,zabawny człowiek.A dziś ttemat ,bardzo ciepły.Bo Japonia,tajemniczne morderstwa i drzeworyt.
Przygoda była zacna,wiem już wiele o alfabecie Japońskim.
Pojawia się polityk Gniady.
No i oni jedli śledzie.

• Kryminał
  • 2012
  • 2021
  • Audiobook
  • Z biblioteki
  • 2014

Dodaj cytat z książki Cień gejszy