Nadmorski Plener Czytelniczy już w ten weekend

LubimyCzytać LubimyCzytać
31.07.2012

Małgorzata Kalicińska, Dorota Gellner, Krzysztof Daukszewicz – to tylko niektórzy z gości Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni. W dniach 3-5 sierpnia na Skwerze Kościuszki spotkają się wydawcy, pisarze oraz, oczywiście, fani książek.

Nadmorski Plener Czytelniczy już w ten weekend

Uroczyste otwarcie Pleneru odbędzie się w piątek 3 sierpnia o godz. 12.00 na scenie głównej (al. Jana Pawła II). To właśnie tam przez trzy dni będą się odbywać spotkania
z pisarzami oraz rozmaite imprezy towarzyszące. Przez cały weekend będzie można również odwiedzić stoiska wydawców i księgarń. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

Plener będzie doskonałą okazją do poznania historii miasta – gdyńskie anegdoty i ciekawostki opowiadać będzie Małgorzata Sokołowska, laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Gdyni i autorka książek o Gdyni oraz Kazimierz Małkowski, autor serii „Anegdoty Gdyni”.

Sobotnie popołudnie poświęcone będzie kryminałom. W ramach cyklu „Lato z kryminałem” odbędzie się spotkanie z przedstawicielami gatunku: Mariuszem Czubajem – autorem książki Zanim znowu zabiję, Leszkiem Talko znanym jako Wiktor Hagen, autorem kryminałów: Granatowa krew i Długi weekend, Anną Klejzerowicz – autorką m.in. opowiadań grozy z cyklu Złodziej dusz. Opowieści niesamowite czy powieści kryminalnych: Sąd ostateczny, Cień gejszy oraz Piotrem Schmandtem – autorem m.in. Gdańskiego depozytu.

Podczas pleneru nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych czytelników – w sobotę będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach literacko- plastycznych oraz spotkać się z autorami swoich ulubionych książeczek, między innymi z Wojciechem Widłakiem, autorem serii o Panu Kuleczce.

Szczegółowy program znajduje się na stronie organizatora: www.muratorexpo.pl.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 31.07.2012 13:06
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post