Kup teraz - 1 oferta w cenie od 19.00 zł do 19.00 zł

Dziewczyna z aniołem

Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Sol Seria: Seria z kilerem kryminał, sensacja, thriller
Sol
literatura polska
kryminał, sensacja, thriller
Seria z kilerem
literatura polska

Powieści retro są dobre tylko wtedy, gdy dobrze odwzorowują dany okres historyczny. Myślę że pani Krawczyk się to udało - czytając, zdawało mi się, że przechadzam się uliczkami powojennego Krakowa - pod tym względem pozycja niezwykle udana. Historia podana w ciekawy, interesujący sposób też jest dobra. Kawałek dobrej powieści.

Zaczęło się dziwnie: a to kolega psychol prowadzący bohatera do prosektorium, a to gówniarze włamujący się do domów i zamieniający pojedyncze przedmioty... Przez ok. 1/3 zastanawiałam się nad tym, po cholerę czytam coś, co jest plątaniną niekoniecznie związanych ze sobą zdarzeń... A gdy już miałam odłożyć "Dziewczynę" z cholerę, złapałam się na tym, że śledzę akcję z...

"DZIEWCZYNA Z ANIOŁEM" - to powieść kryminalna w stylu retro, opisująca sensacyjne wydarzenie z wiosny 1959 roku w Krakowie, jakim było tajemnicze zabójstwo siedemnastoletniej maturzystki Iwony Horn, córki stalinowskiego prokuratora, która została zabita w Wielkanoc jednym ciosem nożem, gdy samotnie przebywała w mieszkaniu.
Powieść napisana jest w formie narracji...

Kiedyś słyszałem o tej książce,zapomniałem o niej.Ale w końcu udało się przeczytać.
Fabuła jest według mnie bardzo wciągająca.Kraków rok 1959,koniec stalinizmu.Gomułkowska odwilż,zabójstwo młodej dziewczyny.
W tle wojna w Hiszpanii.Oraz bolesne rozliczenia z przeszłością,z okresu stalinizmu.
Czy uda się znaleść zabójcę.
Kraków,bardzo dobrze został tu przedstawiony.
Mogłem...

Pozytywnie mnie zaskoczyła. Autorce udało się plastycznie oddać klimat lat 50. Za to duży plus. Po raz kolejny sprawdza się powiedzienie: "Nie oceniaj książki po okładce", która w tym wypadku sugeruje jakiś grafomański gniot. Mimo to książkę wypożyczyłam, przeczytałam i nie żałuję. Na pewno sięgnę po inne powieści tej pani :)

Początek wcale nie zapowiadał, że później czeka mnie w tej książce tyle emocji.
Bo najpierw było niezbyt ciekawie, żeby nie powiedzieć nudno.
Ciągłe przygotowania do sztuki w szkolnym teatrze amatorskim, kłopoty Filipa z kolegami, platoniczna miłość do koleżanki, która była już dziewczyną jego przyjaciela itp.Dopiero śmierć Iwony i śledztwo prowadzone przez Filipa nadają...

Autorka sielskiej powieści obyczajowej typu "Dolina mgieł i róż" może również napisać dobry kryminał, jakim jest "Dziewczyna z aniołem". Bardzo polecam!

Moją bardzo przyjemną przygodę czytelniczą z Agnieszką Krawczyk rozpoczęłam poprzez sielską i niezwykle uroczą historią opisaną w "Siostrach". Więc kiedy miałam możliwość przeczytania napisanego przez p. Agnieszkę kryminału "Dziewczyna z aniołem" od razu po niego sięgnęłam. I nie zawiodłam się.
Akcja dzieje się w 1959 roku wokół tajemniczego morderstwa licealistki Iwony...

Postanowiłam ostatnio zapoznać się ze zbrodniczymi siostrzyczkami (http://www.zbrodniczesiostrzyczki.pl/). Zaczęłam od Mart Guzowskiej, która nie przypadła mi do gustu, teraz przeczytałam powieść Agnieszki Krawczyk.
Jest to historia opowiedziana przez starszego faceta, historia, która wydarzyła się w jego młodości. Historia tajemniczej śmierci licealistki. Historia mnie...

Przeczytałam do końca, ale szału nie ma. Sama nie wiem czemu jej nie odłożyłam, chyba było mi szkoda, ze skoro już za nią zapłaciłam, to szkoda zostawić. Inne książki tej autorki podobały mi się o wiele bardziej.

• 2014
  • E-booki
  • E-book
  • Kryminał
  • 2013

Dodaj cytat z książki Dziewczyna z aniołem